Top Baneris

Geriausio metų NT projekto paieškos

2014 liepos 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Kasmetinio konkurso „Už darnią plėtrą“ komisija sostinėje aplankė tris pirmuosius objektus: Vilniaus universiteto biblioteką – Mokslinės informacijos ir komunikacijos centrą, „Vilmestos“ 7-ą kvartalą Pilaitėje ir  „Lofttown“ kvartalą.

„Vilmestos“ kvartalas – kompleksinis, apgalvotos funkcionalios detalės, savo gyventojais  vystytojai rūpinasi ir po pastatymo. Tai naujas ir svarbus žingsnis. Jie bando, ieško geriausio administratoriaus, įrengti saulės elementai ant stogo, kurie prideda daug vertės“,  – sakė komisijos narys, VGTU profesorius Vytautas Martinaitis.

Anot komisijos vadovo Mindaugo Statulevičiaus, VU biblioteka Saulėtekyje – išskirtinis projektas dėl savo funkcionalumo ir dėmesio vartotojui.

„Tai puikus sprendimas, kaip 800 žmonių vienu metu bibliotekoje gali jaustis jaukiai, čia dirbti ir kurti. Kiekviena detalė ir inovatyvūs sprendimai – tokie kaip atskiri darbo kambariai, erdvės tėvams ir vaikams skaityti kartu tik iliustruoja, kiek išbaigtas šis projektas funcionalumo prasme“, – įspūdžiais dalijosi M. Statulevičius.

„Anksčiau, norėdami gyventi arčiau centro ir įdomesnėse erdvėse, gyventojai turėdavo brautis į brangius ir prestižinius rajonus. Dabar matome kvartalą „Lofttown“ įdomioje vietoje, netoli centro, kur galima turėti loftą, butą ar net ir namo gyvenimą. Čia kuriasi stipri bendruomenė, o vystytojus reikia pagirti už drąsą“, – sakė V. Martinaitis.

Konkurse vertinami tik projektai, pergyvenę nors vieną sezoną. Taip norima geriau įvertinti pastato sandarumą ir energetinį bei vėdinimo sistemų efektyvumą.

Konkursą organizuoja Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija kartu su Darnios plėtros akademija.


Susiję straipsniai:
Startuoja konkursas „Už darnią plėtrą 2014“


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video