Top Baneris

Idėjas Kauno skulptūriniams akcentams nori kurti ne tik lietuviai

2016 liepos 18 d.
akcentai.kaunas.lt nuotr.
akcentai.kaunas.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno miesto savivaldybės paskelbtas architektūrinių idėjų konkursas „Kauno akcentai“ artėja prie pabaigos. Konkurso organizatoriai idėjų skulptūroms ar meniniams akcentams laukia iki liepos 25 dienos.

Idėjų konkurse centrinė miesto dalis suskirstyta į 10 zonų, besidriekiančių nuo Ramybės parko iki Santakos. Savo idėjas autoriai turėtų numatyti konkrečiai vietai. Kiekvienoje konkurso dalyje bus paskelbtas nugalėtojas, kuriam atiteks 1 tūkst. eurų dydžio premija.

Konkursu per pastarąsias kelias savaites aktyviai domėjosi ne tik lietuviai, bet ir menininkai iš kelių užsienio valstybių. Kiek skulptūrų ar kitokių meninių akcentų šįmet bus įgyvendinta, paaiškės po idėjų konkurso. Jų įgyvendinimui šių metų miesto biudžete numatyta 170 tūkst. eurų.

Prieš dvi savaites iš konkursu susidomėjusių menininkų sulaukę racionalių pasiūlymų, konkurso organizatoriai atsižvelgė į pastabas. Potencialūs konkurso dalyviai pageidavo, kad būtų viešai nurodyti konkurso vertintojai. Taip pat – kad būtų pakoreguotos atskiros sąvokos ir konkursui teikiamo svarbiausio dokumento – vizualizacijos – apimtys.

Konkursui pateiktas idėjas vertins Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas, dailininkas Gintautas Vaičys, skulptorius Mindaugas Šnipas, Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos pirmininkas Andrius Kasparavičius, Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus ir Kauno miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Daugiau informacijos apie konkursą – www.akcentai.kaunas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video