Top Baneris

Idėja ieškantiems alternatyvų automobiliui – elektrinis paspirtukas

2016 spalio 3 d.
Pasidalykite straipsniu

VGTU „LinkMenų fabrike“ besidarbuojantis kūrėjas Ričardas Lesčinskas pristatė mieste itin patogią transporto priemonę – elektrinį paspirtuką. Jis ypač praverstų keliaujantiems į darbą, paskaitas ir pan. Tiesa, kol kas tai tik prototipas, tačiau neatmetama galimybė, kad ateityje tokią transporto priemonę galėtų įsigyti visi norintieji.

„Mintis kurti tokią transporto priemonę kilo visai paprastai: tiesiog mąsčiau apie patogią transporto priemonę pasiekti darbo vietą. Kadangi vasaros metu turėjau šiek tiek laisvo laiko, jį skyriau šiam projektui įgyvendinti. Po vieno įkrovimo paspirtuku galima nuvažiuoti net 50 kilometrų – to visiškai pakanka keliskart nukeliauti į darbą ir atgal. Elektrinis paspirtukas puikiai pritaikytas mūsų reljefui, nes, sakykime, su dviračiu užvažiuoti į Vilniaus Šeškinės kalną nėra taip paprasta. Ši transporto priemonė turi didelius, komfortiškus ratus, o tai leidžia lengvai važinėti sostinės ir kitų didesnių miestų gatvėmis“, – sako VGTU „LinkMenų fabriko“ komandos narys R. Lesčinskas.

elektrinis paspirtukas 2

R. Lesčinsko teigimu, gimti naujai transporto priemonei padėjo naujausios, tačiau jau masiškai prieinamos technologijos: ličio akumuliatoriai, bešepetėliai varikliai ir pan. Kūrimo procese didžiausias iššūkis buvo surasti tinkamą dydžio, greičio, patogumo ir kainos balansą. Šiuo metu transporto priemonė gali pasiekti iki 25 kilometrų per valandą greitį – toks galingumas pasirinktas atsižvelgiant į Lietuvos įstatymus.

„Dažnai sulaukiu klausimų, ar nenorėčiau sukurti panašaus, tik mažesnio paspirtuko. Žinoma, tą padaryti būtų tikrai galima, tačiau nuo to nukentėtų patogumas bei sumažėtų vienu įkrovimu nuvažiuojamas atstumas. Šiuo metu jo prototipas yra tobulinamas VGTU „LinkMenų fabrike“. Paspirtuko kūrimas šioje erdvėje puikiai iliustruoja tai, kad čia po vienu stogu galima padaryti viską: nuo metalo konstrukcijos iki elektronikos ir galiausiai visiškai išbaigto produkto“, – pasakojo R. Lesčinskas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video