Top Baneris

Į antrą būstą investuoti norėtų kas trečias gyventojas

2021 rugpjūčio 17 d.
interjeras modernus Dovilė Sakevičė
Dovilės Sakevičės interjeras.
Pasidalykite straipsniu

Antrą būstą investicijai norėtų įsigyti 31 proc., o tą jau yra padarę 6 proc. šalies gyventojų, parodė „Swedbank“ užsakymu atliktas Baltijos šalių gyventojų tyrimas.

Šalyse kaimynėse antras būstas kaip investicija yra mažiau populiarus – jį įsigyti svarstytų 20 proc. latvių ir 25 proc. estų, o į j5 jau yra investavę 3 proc. Latvijos ir 4 proc. Estijos gyventojų.

„Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavelas Ladziato teigia, kad nekilnojamasis turtas (NT) lietuviams jau ilgą laiką atrodo kaip patraukli investicija, o dalies jų susidomėjimą juo kursto sparčiau augančios būsto kainos.

„Vis dėlto pastaruoju metu sparčiai išaugusios nekilnojamojo turto kainos mažina jo investicinį patrauklumą ir būsimą grąžą, todėl lėšų sukaupę ir jas investuoti norintys gyventojai turėtų apsvarstyti ir kitas alternatyvas“, – pranešime sako P. Ladziato.  

Pagrindinė kliūtis investuoti į antrą būstą yra lėšų trūkumas – 20 proc. norinčiųjų lietuvių neturi tam finansinių galimybių. Latvijoje tokių yra 12 proc., Estijoje – 13 proc. 

Pasak P. Ladziato, likvidaus NT kaina didžiuosiuose miestuose ir kurortuose yra palyginti didelė, todėl jį įsigyti iš santaupų yra sudėtinga. 

Daugiausiai antrą būstą kaip investiciją nurodo turintys 36-44 metų ir 45-54 metų amžiaus šalies gyventojai – atitinkamai 8 proc. ir 7 proc., rodo tyrimo rezultatai.

Reprezentatyvią Baltijos šalių gyventojų apklausą „Swedbank“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė SKDS. Tyrimo metu Lietuvoje apklausta 1003, Latvijoje – 1005, Estijoje – 1 tūkst. gyventojų nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video