Ekonominės klasės butų rinka sparčiai atsigauna po ją sudrebinusios COVID-19 pandemijos. Nekilnojamojo turto įmonė „HOMA“ šių metų rugsėjį skaičiuoja rekordiškai didelius pardavimus šiemet. Vilniuje per rugsėjį parduota 41 būstas, tuo pačiu laikotarpiu pernai – 40 butų. Iš viso per pirmus tris 2020-ųjų ketvirčius bendrovė pardavė 178 butus. Sudarytų sutarčių vertė siekia 16,7 mln. eur.
„HOMA” vykdomoji direktorė Jurgita Kveselaitė pastebi, kad pandemija ir šalyje įvestas karantinas trims mėnesiams reikšmingai pristabdė būsto rinką, todėl šiandien matomus skaičius galima vadinti rekordiškais. Pasak jos, pandemijos duobė – vis dar jaučiama. Per pirmus tris 2019-ųjų ketvirčius įmonė pardavė beveik dvigubai daugiau, nei tuo pačiu laikotarpiu šiemet (2019 m. – 341 vnt., 2020 m. – 178 vnt.).
„Antrąjį metų ketvirtį matėme labai rimtą stagnaciją, kai visus gyventojų sprendimus kaustė baimė ir nežinia. Daugelis NT kompanijų sustabdė ne tik pardavimus, bet ir statybos procesus. Net ir labai optimistiškos prognozės nežadėjo greito rinkos atsigavimo. Tačiau dabar ekonominės klasės butų rinka – labai aktyvi. Iki metų galo tikimės reikšmingai išlyginti karantino nuosmūkį ir priartėti prie 2019-ųjų rodiklių,“ – pastebi J. Kveselaitė.
„HOMA“ šiuo metu Vilniuje vysto du ekonominės, vidutinės ir prestižinės klasės butų projektus: „Lazdynėlių vingis“, „Paukščių takas“ Šeškinėje, „Gilužio rivjera“ Pilaitėje ir „Vytenio 4“ Naujamiestyje. Įmonė šiemet užbaigė dar du savo vystytus ekonominės ir vidutinės klasės butų projektus: „Laisvės 77“ Pašilaičiuose ir „Bendorėlių slėnis“ bei klientams pasiūlė 389 būtų asortimentą. Po pirmų trijų ketvirčių įmonė turi 211 laisvų butų. Iš visų šiemet parduotų butų (178 vnt.) absoliuti dauguma – 112 vnt. – buvo parduota „Gilužio Rivjera“ projekte, kuris išsiskiria savo lokacija gamtoje, šalia Gilūžės ežero.
Pasak J. Kveselaitės, būtent gamta ir darbui namuose pritaikytas butų išplanavimas dabar yra vieni svarbiausių kriterijų renkantis gyvenamą būstą. „Vien per rugsėjo mėnesį labiausiai integruotas į gamtą mūsų vystomas gyvenamųjų namų projektas buvo tiesiog išgraibstytas. Rugsėjo mėnesį iš visų parduotų butų (41 vnt.) net 32 butai buvo „Gilužio rivjeros“ projekte. Žmonės išmoko gyventi su pandemija, o įvykusios permainos pakeitė ir prioritetus renkantis būstą“, – teigė J. Kveselaitė.
Ekspertė pastebi, kad žmonės ima projektuoti savo gyvenimus su darbo namuose galimybėmis. Darbo erdvė tampa itin aktuali renkantis būstą. Pasak jos, klientai yra pasiruošę sumažinti savo miegamojo plotą ar atsisakyti kitų mažiau reikšmingų patalpų, kad tik galėtų susiplanuoti sau priimtiną darbo erdvę.
„HOMA“ patenka į penketuką didžiausių gyvenamo būsto vystytojų Vilniuje ir užima 15,4 proc. visos ekonominės klasės būsto rinkos. Užbaigus šiuo metu vystomus projektus rinkai bus pateikta dar papildomai daugiau nei 500 ekonominės klasės butų.
[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:
[/su_note]