Top Baneris

„Herito“ parodoje – architektūros paveldo objektai iš arčiau

2019 balandžio 16 d.
„Heritas“, ekskursijos
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2019 m. gegužės 3–4 dienomis Vilniuje vyks antroji tarptautinė kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų paroda „Heritas“, kurios metu bus organizuojamos ekskursijos, kaip puiki galimybė atidžiau pažvelgti į kasdien matomus, bet dar nepažintus architektūros paveldo objektus bei praplėsti žinias kultūros paveldo tyrimų ir tvarkybos srityse.

Paroda ir ekskursijų gausa

„Heritas“ – unikalus tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.

Pagrindinis parodos tikslas – po vienu stogu suburti kuo daugiau paveldo sektoriuje veikiančių subjektų, paskatinti jų tarpusavio bendradarbiavimą bei komunikacijos su visuomene efektyvumą.

Renginyje planuoja dalyvauti paveldo specialistai, paveldo tvarkybos įmonės, valstybės institucijos, viešosios įstaigos ir kiti kultūros paveldo atstovai, kurie kviečiami pristatyti savo veiklą visuomenei.

Parodoje numatomų organizuoti ekskursijų gausa skatins pasinerti į kultūros paveldo detektyvus ir atskleis bendruomenių vaidmenį išsaugant paveldą.

Ekskursijų dalyviai bus supažindinti su paveldo objektų vertingosiomis savybėmis, pastatų bei jų architektūrinių elementų restauravimo ir konservavimo darbų eiga.

Taip pat bus galima sužinoti, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, lankantis paveldo objektuose, ir įsitikinti, kad net mažiausios architektūrinės detalės gali papasakoti dideles ir įdomias istorijas.

Unikalios parodos metu besidomintiesiems architektūros paveldo objektų istorija, tyrimo, tvarkybos ir pritaikymo darbais duris atvers ypatingi Vilniaus senamiesčio širdyje esantys kultūros paveldo statiniai.

Raktinis žodis – atvirumas

„Heritas“ – atvira kultūros paveldui neabejingos visuomenės ir specialistų paroda – antrus metus įsikurs Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje.

Šio unikalaus renginio raktinis žodis – atvirumas, nes tik betarpiškas prisilietimas prie kultūros paveldo išsaugojimo praktikos leidžia iš naujo įvertinti ir atrasti mūsų visų kultūrinę praeitį.

Būtent todėl parodoje bus didelis dėmesys skiriamas praktiniam santykiui su kultūros paveldu formuoti. Viena svarbiausių renginio dalių – kūrybinės dirbtuvės, kurios skirtos plačiajai visuomenei supažindinti su įvairiomis kultūros paveldo išsaugojimo, restauravimo ir atnaujinimo technikomis.

Dar daugiau – paroda pasiūlys unikalią progą patiems pabandyti prikelti tai, kas į mūsų kasdienybę atėjo ir čia liko iš praeities – medinius langų rėmus ir masyvias senovines duris, senąsias fotografijas ir paslaptingą sienų tapybą, kaimo trobos kampus ir palubėje besisupančius sodus.

Tai ir dar daugiau pažinti galima atėjus į „Heritas“ festivalio erdves. Apsilankykite ir dalyvaukite!

Į visas ekskursijas reikalinga registracija!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video