Top Baneris

Gyvenvietės skaudulius ketinama maskuoti atnaujintomis viešosiomis erdvėmis

2017 kovo 8 d.
esparama.lt nuotr.
esparama.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ekonomiškai atsilikusi, kamuojama socialinių problemų, nuolat tuštėjanti Ignalinos rajono gyvenvietė – tokia šiandienė Didžiasalio realybė.

Kol Lietuvos didmiesčiuose kuriami integruotų mokslo studijų ir verslo centrai, Didžiasalio kaime investuojama ne į darbo vietų sukūrimą (prieš kelerius metus, nepavykus rasti investuotojo, Didžiasalis prarado Europos Sąjungos paramą mineralinių izoliacinių medžiagų gamyklos statyboms), bet į viešosios infrastruktūros gerinimą – šaligatvius, apšvietimą, automobilių stovėjimo aikšteles ir kt. Atnaujintos viešosios erdvės, anot Didžiasalio seniūno, gyventojams garantuotų saugesnį, patogesnį ir kokybiškesnį gyvenimą.

Iki 2018-ųjų pabaigos Didžiasalyje planuojama suremontuoti automobilių stovėjimo aikšteles, įrengti šaligatvius, atnaujinti skverą ir jį apšviesti. Gyvenvietėje bus atnaujinti pėsčiųjų ir bėgimo takai, kurie, pasak Didžiasalio seniūno, yra išsiklaipę taip, kad juose laikosi vanduo, todėl reikia eiti žole. Be to, planuojama įrengti universalią sporto aikštelę, nes dabar sportuojama nesutvarkytame stadione prie mokyklos, įrengti vaikų žaidimo aikštelę, bendruomenės poreikiams pritaikyti dalį visuomeninių patalpų, įrengti turgavietę ir sceną su stogine bendruomenės renginiams organizuoti.

Didžiasalio kaimo viešosios erdvės bus atnaujinamos iš 2014–2020 m. ES investicijų. Tai yra pirmasis projektas, įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Kaimo gyvenamųjų vietovių atnaujinimas“. Tikimasi, kad šios investicijos pagerins sąlygas įvairioms viešosioms paslaugoms vystytis ir gyventojų užimtumui didėti, o sutvarkytos viešosios erdvės taps patrauklios aktyviam laisvalaikio praleidimui, pritrauks verslo investicijų, susijusių su laisvalaikio, maitinimo bei panašių paslaugų teikimu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video