Top Baneris

Gyventojai sukruto renovuoti savo namus

2013 kovo 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Renovacijos procesą baigiama įstatyti į reikiamas vėžes. Tuo tiki aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, susipažinęs su 40 šalies savivaldybių pateiktais duomenimis apie norimą atlikti daugiabučių modernizaciją. Remiantis jais iki kovo 5 dienos jau 370 daugiabučių gyventojai buvo pareiškę norą atnaujinti savo namus pagal naująjį renovacijos modelį.

„Turiu prisipažinti – rezultatai maloniai nustebino. Jeigu ir toliau bus toks tempas, daugiabučių renovacija Lietuvoje pagaliau pajudės taip, kaip mes visi seniai laukiame, norime ir tikimės“, – sakė aplinkos ministras V. Mazuronis.

Jis pabrėžė, kad minėtų namų gyventojai sutikimą pareiškė laisva valia, niekieno neverčiami ir neraginami. Tikimasi, kad artimiausiu metu norinčiųjų ir sutinkančiųjų skaičius dar labiau augs. „Žmonės supranta, kad senų daugiabučių atnaujinimas visų pirma naudingas ir reikalingas jiems patiems. Jie suvokia, kad renovacija – geriausias ir greičiausias būdas pagaliau sumažinti sąskaitas už šildymą“, – teigė ministras.

Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė pabrėžė, kad prie renovacijos procesų spartinimo daug prisideda ir savivaldybės. Bene aktyviausios yra Kauno, Panevėžio, Šiaulių rajono, Šakių ir Marijampolės savivaldybės. Viceministrės teigimu, kovo 15 dieną Aplinkos ministerija bei Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra planuoja su savivaldybėmis pasirašyti bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis. Jomis remdamosi savivaldybės organizuos konkursus dėl investicijų planų pirkimo.

„Taigi gyventojams investicijų planai nekainuos nė cento. Tokiu būdu mes norime padėti tiems, kurie jau apsisprendė, ir, žinoma, paskatinti tuos, kurie vis dar dvejoja“, – sakė aplinkos viceministrė D. Matonienė.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video