Top Baneris

Gydymo įstaigų instaliacijos – kaip JUNG sprendimai gali padidinti efektyvumą, komfortą ir saugumą

2024 gegužės 22 d.
JUNG AS500 Antibakteriell 2
JUNG rozetė iš AS 500 serijos. JUNG nuotr.
Pasidalykite straipsniu

JUNG garsėja aukštos kokybės sprendimais, skirtais elektros instaliacijai ir išmaniesiems namams. Gydymo įstaigos ne išimtis – JUNG asortimente yra daugybė specializuotų sprendimų, kurie atitinka ligoninių, ambulatorijų, slaugos namų ir kitų medicinos įstaigų reikalavimus. Aukšta kokybė ir iki smulkmenų apgalvotos detalės užtikrina, kad JUNG produktai, skirti šioms įstaigoms, tarnaus ilgai ir patikimai. Jie taip pat bei užtikrins patogumą, komfortą ir saugumą tiek įstaigos personalui, tiek pacientams. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą tokių specializuotų JUNG sprendimų.

Antibakteriniai JUNG jungikliai

Dažnai liečiami paviršiai yra palanki terpė įvairiems patogenams – bakterijoms, virusams ir grybeliui – daugintis ir pernešti. JUNG jungikliai ir JUNG rozetės iš AS 500 ir LS 990 serijos su SILVERPLUS® technologija šią problemą išsprendžia. 

 • Kas yra SILVERPLUS® technologija?

  SILVERPLUS® yra funkcionalus paviršius, įsotintas sidabro jonais, kurie naikina įvairius patogenus. Tai nėra nei dažai, nei danga, todėl SILVERPLUS® technologija apdorotų JUNG jungiklių paviršius nenusidėvi, nenusiplauna. Juos taip pat galima dažnai valyti ir papildomai dezinfekuoti. Laboratorijoje atliktas modeliavimas rodo, kad SILVERPLUS® technologija išlieka veiksminga mažiausiai 15 metų. AS 500 įrenginių serijoje ji naudojama tiek JUNG jungikliuose, tiek JUNG rozetėse.
 • Kaip veikia SILVERPLUS® technologija?

  Patogenams liečiantis su SILVERPLUS® technologija apdorotu paviršiumi, jie kontaktuoja ir su sidabro Ag+ jonais, kurie sutrikdo patogenų biocheminius procesus. Šio proceso metu mikroorganizmams gyvybiškai svarbūs baltymai deaktyvuojami ir denatūruojami. Rezultatas – mikroorganizmai po kurio laiko žūsta. 
JUNG Silverplus
Jungiklis su SILVERPLUS® technologija. JUNG nuotr.

Ką dar turėtumėte žinoti apie SILVERPLUS® technologiją?

 • Veikia prieš bakterijas, virusus ir grybelį. 
 • Patogenų kiekis ant paviršiaus sumažinamas daugiau kaip 99,9 % per 24 val.
 • Veikia ir prieš prieš tokias bakterijas kaip Staphylococcus aureus (MRSA) ir Acinetobacter baumannii.
 • Veiksminga prieš virusus su apvalkalu (pvz., koronavirusą SARS-CoV-2).
 • Neturi jokio kvapo, veikia nepriklausomai nuo šviesos, sudėtyje nėra nanodalelių.
 • Veiksminga 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.
 • JUNG AS 500 jungiklių serijos antibakterinis veiksmingumas buvo moksliškai patikrintas Bonos universiteto Higienos ir visuomenės sveikatos institute. 

JUNG ženklinimo sistemos gydymo įstaigoms

Didelėse ligoninėse, ambulatorijose, slaugos namuose ir kitose medicinos įstaigose labai svarbu tinkamai ženklinti patalpas ir nuorodas, kad personalas, pacientai ir jų lankytojai lengvai rastų tai, ko reikia. JUNG siūlo ženklinimo sistemas, skirtas šiems poreikiams patenkinti. 

 • Specialūs jungikliai ir kiti elektros instaliacijos įrenginiai, kurie turi užrašų laukelius su foniniu apšvietimu. Tokie užrašai ypač gerai matomi tamsoje.
 • Orientavimo ir informavimo sistemos elementai, apšviesti įvairių spalvų LED.
 • Valymo priemonėms atsparūs jungikliai ir kištukiniai lizdai – jų užrašų langeliai sandariai integruoti į rėmelį, tad užrašai nenusivalys ir nebus sugadinti. Tokie užrašų laukeliai gali būti su foniniu apšvietimu ar be jo.

Visiems JUNG įrenginiams taip pat galima sukurti individualų ženklinimą naudojantis JUNG „Graphic Tool“ įrankiu. Ikonėlės ant paviršių bus atspausdintos naudojant dilimui atsparią spaudą arba išgraviruotos lazeriu.

Screenshot 2024 05 22 at 15.59.57
JUNG asortimento dalis. JUNG nuotr.

JUNG pagalbos iškvietimo sistema

Tai specializuoti elektros įrenginiai, kurie panašūs į įprastus JUNG jungiklius, tačiau skirti pagalbai iškviesti gydymo įstaigų palatose, dušuose ar tualetuose. Pacientai iškviečia pagalbą paspausdami ryškiai pažymėtą mygtuką arba trūkteldami prie mygtuko prijungtą virvelę. Pagalbos signalas perduodamas į budinčią patalpą ir tada įstaigos personalas gali į jį operatyviai reaguoti. Tokia pagalbos iškvietimo sistema turi optinį ir garsinį signalą, tad paciento pagalbos šauksmas bus pastebėtas laiku.

Tokios pagalbos iškvietimo sistemos taip pat gali būti naudojamos ir kitur. Pavyzdžiui, degalinių, viešųjų pastatų tualetuose, sporto klubų, mokyklų ir kitų erdvių persirengimo kabinose. Tai gerokai padidina tokiomis erdvėmis besinaudojančių žmonių saugumą, o atsakingi asmenys galės greičiau sureaguoti į pagalbos šauksmą.

Kiti specializuoti JUNG sprendimai gydymo įstaigos instaliacijai

Gydymo ir slaugos įstaigose neretai reikalingi ir labai specifiniai, specializuoti elektros instaliacijos elementai. JUNG asortimentas gali patenkinti ir šiuos poreikius – tokiais elementais gali būti:

 • Specialūs kištukiniai lizdai: su potencialo išlyginimo funkcija, apsauga nuo viršįtampių ar skirti tiekti energiją iš atsarginių, nepertraukiamo maitinimo šaltinių (UPS).
 • Durų atidarymo mygtukai: gerokai didesni, kad juos būtų galima nuspausti tiesiog alkūne stumiant vežimėlį ar lovą. Ypač patogu stresinėse situacijose, kai būtina greitai atidaryti duris.
 • Prieigos kontrolė: daugelis garsių automatinių durų įrangos ir prieigos kontrolės sistemų gamintojų naudoja JUNG jungiklius tokių sistemų valdymui. Pavyzdžiui, įeigos kontrolės gamintojas eKey – įgalinantis atrakinti ar atidaryti duris piršto atspaudu ar kortele – naudoja savo skaitytuvus su JUNG dizainu. Taip galima išlaikyti vieningą stilių visame klinikos pastate. 
 • Judesio ir būvio jutikliai: jų pagalba, galima automatiškai įjungti apšvietimą. Tai suteikia ne tik patogumo, bet ir saugumo. Toks sprendimas ypač pravartus erdvėse su laiptais.

Verta pažymėti, kad JUNG jungikliai, JUNG rozetės ir kiti elektros instaliacijos įrenginiai pasižymi vieningu dizainu, tad darniai įsilieja į patalpų interjerą. Tai padeda sukurti malonią aplinką pacientams ir išlaikyti vieningą stilistiką gydymo įstaigos patalpose.

Dėl savo įsipareigojimo užtikrinti aukščiausią kokybę, JUNG yra patikimas sveikatos priežiūros įstaigų partneris. JUNG siūlomi sprendimai atitinka aukščiausius reikalavimus ir padeda įstaigų personalui veikti efektyviau, o pacientams – jaustis saugiau. Tad nesvarbu, ar įstaiga įrengia naujas patalpas, operacines, palatas ar atnaujina senas, JUNG sprendimai užtikrina aukštesnį sveikatos priežiūros ir patalpų valdymo standartą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video