Top Baneris

Grūdinto stiklo pertvaroms – augantis pripažinimas

2019 vasario 20 d.
grūdinto stiklo gaminiai, „Bodesa“
Pasidalykite straipsniu

Grūdinto stiklo gaminių paklausa statybų sektoriuje nesiliauja augti: abejonių jau niekam nebekelia išskirtinis šio stiklo patvarumas, o architektai teigiamai įvertinę naujausias jo panaudojimo galimybes. UAB „Bodesa“ gaminami aukštos kokybės grūdinto stiklo gaminiai dėmesį patraukia ir dar vienu išskirtinumu – didesniais grūdinto stiklo pertvarų dydžiais.

Išskirtinė grūdinto stiklo ypatybė, ne mažiau reikšminga nei mechaninis stiklo stiprumas, yra saugumas stiklui dūžtant.

Išskirtinė savybė – stiprumas

Savo veiklą UAB „Bodesa“ pradėjo vystyti nuo 1996 metų. Įmonėje nuolat stebimi rinkos poreikiai, analizuojama ir planuojama. Tikslinės investicijos į moderniausią įrangą leidžia įmonei būti saugaus stiklo gamybos lydere Baltijos šalyse. Lietuvoje „Bodesa“ gerai žinoma ir dėl langų bei durų aliuminio konstrukcijų gamybos, montavimo ir pastatų renovacijos. Šiuo metu pagrindinę įmonės produkciją sudaro standartiniai ir struktūriniai (skirti berėmiam fasadiniam stiklinimui) stiklo paketai, laminuoto bei grūdinto stiklo gaminiai.

Šiandien grūdintas stiklas vis dažniau pritaikomas tiek visuomeniniuose pastatuose, tiek privačiuose būstuose. „Bodesos“ stiklo apdirbimo ir grūdinimo baro vadovas Deimantas Puluikis pasakoja, kad jų įmonės stiklas grūdinamas modernia suomiška įranga. Grūdinimo proceso metu stiklas įkaitinamas iki 650 °C ir greitai ataušinamas dideliu oro srautu, todėl tampa 5–6 kartus stipresnis nei negrūdintas stiklas. Naudojant šią technologiją kokybiškai grūdinami šiuolaikiniai saulės, šilumos kontrolės ir pertvarų stiklai.

Išskirtinė grūdinto stiklo ypatybė, ne mažiau reikšminga nei mechaninis stiklo stiprumas, yra saugumas stiklui dūžtant. Negrūdintas stiklas sudūžta į dideles šukes ir sukelia pavojų žmonių saugumui. O grūdintas stiklas dūždamas subyra į smulkias, daug mažiau pavojingas šukeles. Todėl, anot D. Puluikio, stiklinės dušo kabinos, turėklų atitvarai, stiklinės pertvaros ir durys, balkonų stiklai turėtų būti grūdinti, nes jų saugumas net kelis kartus padidėja.

Grūdintiems stiklams ant paviršiaus uždedamas nenusivalantis ženklas, rodantis, kad gaminys atitinka Europos normų reikalavimus. Pagal jį grūdintą stiklą galima lengvai atskirti nuo negrūdinto. UAB „Bodesa“ grūdintas stiklas yra sertifikuotas Stiklo ir statybinių medžiagų padalinio Krokuvoje (DIVISION OF GLASS AND BUILDING MATERIALS IN KRAKOW) pagal EN 12150-1 IR EN 12600 standartų reikalavimus bei danų instituto „Dancert“ www.dancert.dk pagal EN12150-1 ir EN12150-2 standartų reikalavimus.

stiklo konstrukcijos bodesa 4

Stiklo pertvaros nurungia betonines ir gipsines

Architektai grūdintą stiklą sėkmingai panaudoja pertvaroms, biurų durims, dušų kabinoms, laiptų atitvarams, stalviršiams, lentynėlėms, turėklams, juo taip pat įstiklina terasas ir balkonus.

Pasak D. Puluikio, grūdinto stiklo pertvaros patalpų viduje vis dažniau pakeičia betonines ar gipsines. Pagrindinis jų pranašumas, kad stiklo pertvara atlieka visas esmines pertvaros funkcijas, tačiau neužgožia erdvės. Be to, pertvaras nesudėtinga montuoti, todėl prireikus patalpas galima lengvai perplanuoti vien pakeičiant stiklo pertvarų išdėstymą.

„Bodesa“ ne tik gamina grūdintą stiklą, bet ir projektuoja, sumontuoja stiklines pertvaras, todėl klientams dažnai pasiūlomas visas paslaugų paketas – grūdintų stiklų projektavimas, gamyba ir montavimas. Įmonės gaminamos grūdinto stiklo pertvaros išsiskiria ir nestandartiniais matmenimis, maksimalus pertvarų dydis gali būti net 2800 x 4800 mm. Tokių matmenų grūdinto stiklo pertvaros leidžia patenkinti išskirtinius klientų norus ir suteikia galimybę architektams jas naudoti projektuojant didesnes erdves.

D. Puluikis pažymi, kad visais atvejais patys architektai turi parinkti stiklus ir jų struktūrą. Jis pataria atkreipti dėmesį, kad vientisas grūdintas stiklas neturėtų būti naudojamas stiklinėms grindims, laiptų pakopoms ar stogeliams. Šiais atvejais patartina naudoti keletą sulaminuotų grūdintų stiklų – sudužus vienam grūdintam stiklui, pati stiklinė konstrukcija išliktų nepakitusi ir nekiltų pavojus aplinkinių saugumui.

bodesa log

Reikia specialisto konsultacijos? Skambinkite (8 ~ 41) 509 423

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video