Top Baneris

„Green Hall 2“ – pirmas Lietuvoje A+ energinio naudingumo klasės verslo biurų pastatas

2017 balandžio 3 d.
„Green Hall 2“ vizual.
„Green Hall 2“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje šalia Neries iškilęs „Green Hall 2“ verslo centras tapo pirmuoju Lietuvoje biurų pastatu, kurį ekspertai įvertino A+ klasės energetiniu sertifikatu. Pasak projektą plėtojančios SBA koncerno įmonės „Urban Inventors“ vadovo Liongino Šepečio, būsimiesiems nuomininkams šis įvertinimas reiškia mažesnes išlaidas. Skaičiuojama, kad „Green Hall 2“ įsikūrusių įmonių kaštai šildymui ir vėdinimui bus iki 50 proc. mažesni, nei kituose šiuo metu veikiančiuose verslo centruose.

„Energetinis efektyvumas, tvarumas ir minimalus poveikis gamtai – tokius reikalavimus kėlėme sau ir architektams, projektuodami „Green Hall 2“ verslo centrą. Sudėtingos, Neries vingį atkartojančios fasado formos, daug stiklo turinčio pastato maksimalus energetinis efektyvumas buvo sudėtingas iššūkis specialistams ir čia, Lietuvoje, ir Danijoje, Vokietijoje, kur konsultavomės bei gaminome konstrukcijas, stiklą. Džiaugiamės, kad pavyko įgyvendinti pirminį sumanymą, o „Green Hall 2“ ir mums, ir rinkai bus tam tikru etalonu plėtojant naujus projektus“, – sakė „Urban Inventors“ direktorius L.Šepetys.

„Green Hall 2“ yra vienintelis verslo centras Vilniuje, kurio energinius poreikius 100 proc. patenkins geoterminis šildymas. Po pastatu ir aplink jį buvo išgręžta keturiasdešimt iki 100 m gylio gręžinių, suklota apie 7 km geoterminės sistemos vamzdžių. Šaltuoju metų laiku ši sistema tieks visą pastatui reikalingą šilumą, o vasarą geoterminė energija bus naudojama „Green Hall 2“ vėsinimui. Į geoterminio šildymo sistemą „Urban Inventors“ investavo apie 0,5 mln. eurų.

„Green Hall 2“ vizual.

Dvigubas „Green Hall“ pastato fasadas, kurio bendras plotas viršija 5600 kv. m, yra tarsi energiją taupantis skydas, neleidžiantis pastatui vasarą perkaisti, o žiemą neišleidžiantis šilumos iš vidaus, tuo pačiu patikimai saugantis nuo miesto gaudesio. Žiemą ši sistema leis pastatui saugoti šilumą ir naudoti mažiau energijos. „Green Hall 2“ fasadui panaudotas Vokietijoje pagamintos aliuminio ir stiklo konstrukcijos.

„Green Hall 2“ energetinį efektyvumą vertino bendrovė Akustinių tyrimų centras ir sertifikuotų ekspertų grupė. Buvo atlikti pastato sandarumo testai, projektinių skaičiavimų ir sprendinių vertinimai. Ekspertai vertino šilumines energijos sąnaudas pastatui šildyti bei vėsinti, taip pat elektros energijos sąnaudas patalpų apšvietimui ir karšto vandens paruošimui bei pastato į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį.

8800 kv. m ploto, 7 aukštų verslo centras „Green Hall 2“ iškilo Vilniaus Žvėryno mikrorajone, kur SBA koncerno įmonė „Urban Inventors“ plėtoja „Green Hall“ verslo slėnio projektą. Projekto autoriai – danų architektų kompanija „Arrows“, jų partneriai Lietuvoje – bendrovė „Archinova“. Pirmajame „Green Hall“ pastate įsikūrė „Barclays“ bankas, į „Green Hall 2“ pastatą pirmieji nuomininkai įsikels jau šių metų birželį.

„Green Hall 2“ vizual.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video