Top Baneris

Grafičių piešėjus Vilnius bando auklėti teigiamais pavyzdžiais

2017 gegužės 10 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje prasideda gatvės meno projektas „Aukštyn“, kurio tikslas – parodyti, jog menininkai gali išreikšti nenusižengdami įstatymams ir kartu apsaugodami meno kūrinį kaip intelektinę nuosavybę. Ir tas menas – tikrai ne tas pat, kas grafičiai, kurių nuvalymui Vilniaus miesto savivaldybei šiemet teko skirti 130 tūkst. eurų.

Gatvės meno projekto „Aukštyn“ metu iki gegužės 12 d. didžiuliu tipografinio tipo užrašu bus papuošta iš gatvės pusės matoma apie 30 kvadratinių metrų Konstitucijos pr. 23 namo siena. Pirmame plane bus tarsi iš debesų fragmentų sudarytas žodis „Aukštyn“, o fone išryškės dvi akys. Gatvės meno projektą inicijuoja advokatų profesinė bendrija „Žabolienė ir partneriai METIDA“. Idėją piešiniui kūrė ir ją įgyvendina menininkai Tadas Čiūdaras ir Simas Šerkšnas.

Praėjusiais metais Vilniuje nuvalyta ar perdažyta daugiau nei 1600 kvadratinių metrų miesto sienų ploto – tam skirta 8448,86 eurų savivaldybės ir 7560,07 eurų rėmėjų lėšų. 2016 metais užregistruoti 39 pranešimai dėl grafičių piešimo neleistinose vietose – 8 asmenims skirtos administracinės nuobaudos, 5 atvejais priimti nutarimai atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

graficiu piesejai 1

„Šios menininkų iniciatyvos įgyvendinimas būtent čia, judriame Konstitucijos prospekte, yra puikus pavyzdys, kad Vilnius yra šiuolaikiškas ir atviras naujoms kūrybos formoms miestas. Grafičių piešiniai, jei kuriami laikantis įstatymo ir tam numatytose vietose, gali darniai įsikomponuoti į miesto erdves bei būti legaliu menu, kuris ne tik skatina teigiamas miestiečių emocijas, bet ir puošia miesto sienas“, – sakė Vilniaus miesto mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

L. Kvedaravičius pabrėžia, kad visi, norintys piešti grafičius, gali pasirinkti specialiai tam skirtas septynias vietas Vilniaus mieste – požeminėse perėjose, požeminėse automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat vaikų žaidimų aikštelėje – kurios žymimos ženklu „Vilnius – be draudimų“ grafičių piešėjams.

Menininkai T. Čiūdaras ir S. Šerkšnas džiaugiasi galintys savo kūrybines idėjas gatvės meno projekto „Aukštyn“ metu įgyvendinti legaliu būdu.

Gatvės meno projektas „Aukštyn“ vyks gegužės 9–12 dienomis – visi susidomėję kviečiami prasukti pro šalį pabendrauti su menininkais bei iš arti pamatyti, kaip piešiamas grafiti piešinys.

graficiu piesejai 4


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video