Top Baneris

Geriausia naujos LRT būstinės architektūros idėja – „6 kiemai“ (2)

2024 sausio 18 d.
mhz
Idėja „6 kiemai“
Pasidalykite straipsniu

Geriausiu antrą kartą surengto Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) naujos būstinės architektūrinio konkurso projektu pripažintas „6 kiemai“, ketvirtadienį pranešė nacionalinis transliuotojas.

Preliminarioje eilėje antrąją vietą užėmė idėja „8900MHz“, trečiąją – „Šviesa“, ketvirtąją – LRT medijų parkas, penktąją – „L1R2T3“, šeštąją – „Fabula“, septintąją – „Pixel“, aštuntąją – „EVX50M“, devintąją – „Švyturys“. Visos idėjos ir aiškinamieji raštai.

Pernai liepą paskelbtam konkursui pateiktų idėjų autoriai ir preliminarios darbų kainos neskelbiamos. Nugalėtojus ir jų projektų preliminarią vertę ketinama paskelbti paaiškėjus galutiniam laimėtojui.

hz
Idėja „8900MHz“

Pasak LRT generalinės direktorės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, rengiantis konkursui buvo pakoreguotos sklypo ribos, peržiūrėtas patalpų poreikis. 

„Šiame etape vertiname tik architektūrinę idėją, o ne konkrečius techninius sprendinius. Kai baigsis visos viešųjų pirkimų procedūros, tuomet bus organizuojamos derybos dėl projektavimo etapo“, – pranešime teigė M. Garbačiauskaitė-Budrienė.

LRT konkursą organizuoja kartu su Lietuvos architektų sąjunga. Geriausiai įvertinto pasiūlymo autoriams bus skirta 15 tūkst. eurų premija, 2–3 vietas užėmusiems dalyviams – po 10 tūkst. eurų, su vienu iš jų bus bus pasirašyta sutartis.

sviesa
Idėja „Šviesa“

Pirmąjį konkursą nacionalinis transliuotojas nutraukė 2022-ųjų gegužę kilus abejonių, ar pasiūlymai atitinka reikalavimus.

Konkursą tuomet laimėjęs architektų biuras „Aketuri architektai“ sprendimą apskundė teismui, tačiau šis nutarė, kad LRT sprendimas atmesti visus dalyvių pasiūlymus ir nutraukti konkursą buvo teisėtas.

LRT anksčiau planavo naują būstinę pastatyti iki 2025 metų, ji turėjo kainuoti apie 47,5 mln. eurų.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • dar

  2024-01-25, 20:00  

  Neįsižeiskite, bet manau, kad nėra pateikta įdomių projektų.

 • Eina Eina

  2024-01-18, 23:59  

  negražiausius išsirinko. Pixel ir tas L1….patys gražiausi iš architektūrine prasme.
  patys

Rekomenduojami video