Top Baneris

LRT antrą kartą paskelbė naujos būstinės architektūrinės idėjos konkursą (1)

2023 liepos 5 d.
20180116 121722
L. Balandžio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) antrą kartą paskelbė naujos būstinės architektūrinės idėjos konkursą. Jo laimėtoją tikimasi išrinkti iki šių metų pabaigos.

LRT turto valdymo vadovas Linas Kaminskas sako, kad konkursas dabar rengiamas atsižvelgus į anksčiau gautas pastabas. 

„Prieš paskelbdami konkursą naujai peržiūrėjome funkcinę programą ir atkreipėme dėmesį į vietas, kurios sukėlė daugiausiai klausimų pirmame konkurse. Atsižvelgėme į visas pastabas, todėl naujoje funkcinėje programoje yra svarbių atnaujinimų: nuo perplanuotos sklypo ribų ir atnaujintos funkcinės programos iki sklype esančių želdinių“, – LRT pranešime teigia L. Kaminskas.

LRT konkursą organizuoja kartu su Lietuvos architektų sąjunga, idėjų laukiama iki lapkričio pabaigos. Geriausiai įvertinto pasiūlymo autoriams bus skiriama 15 tūkst. eurų premija, 2–3 vietas užėmusiems dalyviams – po 10 tūkst. eurų, su vienu iš jų bus bus pasirašyta paslaugų pirkimo sutartis.

Pirmąjį architektūrinės idėjos konkursą nacionalinis transliuotojas nutraukė pernai gegužę, kilus abejonių, ar pasiūlymai atitinka reikalavimus.

Konkursą laimėjęs architektų biuras „Aketuri architektai“ tokį veiksmą apskundė teismui, tačiau jis nutarė, kad LRT sprendimas atmesti visus dalyvių pasiūlymus ir nutraukti konkursą buvo teisėtas.

LRT anksčiau planavo naująją būstinę pastatyti iki 2025 metų, ji turėjo kainuoti apie 47,5 mln. eurų.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Ar metas?

    2023-07-05, 18:27  

    Ar metas statyti naują LRT būstinę, kad nemaža dalis senų Lietuvos tiltų nesuremontuota, kai trūksta lėšų inovatyvių vaistų kompensavimui visų sunkių ligonių gydymui ,mokyklų, ligoninių išlaikymui regionuose, taip pat teisėjų ir prokurorų algoms?

Rekomenduojami video