Top Baneris

Geležinkelių infrastruktūrai ir jos priežiūrai – palankus užsienio ekspertų įvertinimas

2016 liepos 27 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Europos geležinkelių agentūra (ERA), Europos Komisijos pavedimu atlikusi bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ valdomos geležinkelių infrastruktūros būklės auditą, teigiamai įvertino infrastruktūros būklę ir investicinius planus.

ERA auditoriai pastebėjo, kad geležinkelių infrastruktūra, taip pat ir jos priežiūra, yra aukšto lygio: diegiamos pažangios ir inovatyvios technologijos, infrastruktūros būklė nuolat kontroliuojama kvalifikuotų darbuotojų, priežiūra atliekama koncentruojantis į prevencijos priemones ir silpnų vietų identifikavimą, techninė bazė geros būklės.

„Teigiamas infrastruktūros būklės ir jos priežiūros įvertinimas yra akivaizdus patvirtinimas, kad bendrovės vykdomi infrastruktūros modernizavimo projektai, investiciniai plėtros planai pasiteisina ir duoda apčiuopiamų rezultatų. Tai mums suteikia svarų konkurencinį pranašumą rinkoje“, – teigia įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka.

ERA pastebėjo, kad, siekdama sumažinti geležinkelio pervažose eismo įvykių skaičių, bendrovė ėmėsi išskirtinių ir pažangių priemonių įrengdama eismo saugą gerinančią techninę įrangą bei įgyvendindama su sauga susijusias programas. Auditoriai taip pat pritarė bendrovės siekiui mažinti pervažų skaičių įrengiant dviejų lygių susikirtimus ir tokiu būdu spręsti saugumo klausimus. Lietuvoje tik 29 proc. visų pervažų yra nereguliuojamosios. Palyginti su ES vidurkiu – 48 proc. – tai yra labai geras rodiklis.

Auditoriai atkreipė dėmesį, kad „Rail Baltica“ 1435 mm infrastruktūroje nėra įrengta eismo valdymo sistema, kuri būtina siekiant užtikrinti adekvatų saugos lygį. Teigiamai įvertintas įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ siekis gauti finansavimą eismo valdymo sistemų įrengimui iš ES struktūrinių fondų.

„Lietuvos geležinkelių“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video