Top Baneris

Gedimino kalno šlaituose – poslinkių stebėjimo sistema

2017 vasario 15 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Aukštutinė pilis, kitaip – Gedimino pilis, lankytojams bus uždaryta iki bus baigta tvarkyti teritorija po užtrukusių archeologinių kasinėjimų ir šlaitų tvarkymo darbų. Tuo metu Lietuvos geologijos tarnybos (LGT) specialistai toliau dalyvauja Gedimino kalno šlaitų stabilumo ir deformacijų stebėjimo darbuose.

Nestabiliuose Gedimino kalno šlaituose šių metų pradžioje sumontuotos nuolatinės posvyrių ir poslinkių stebėjimo sistemos, šiaurinio šlaito monitoringą geotechninės įrangos prietaisais atlieka specialiuotoa įmonė. Automatinę poslinkių stebėjimo sistemą sudaro tikslus tacheometras su nuotolinio valdymo kompiuteriu ir 12 tiksliems matavimams skirtų reflektorių-prizmių.

Šiaurinio šlaito posvyrių stebėjimui naudojami ypatingai tikslūs posvyrio fiksavimo sensoriai, kurie itin jautriai reaguoja į menkiausius statinių ir kitų konstrukcijų posvyrius ar jų pakitimus.

Pagrindinis uždavinys – atlikti inžinerinius geologinius ir geotechninius tyrimus ir remiantis jų duomenimis įvertinti šlaito stabilumą, kad būtų suprojektuotos tinkamos šlaitų stabilizavimo priemonės.

Šių metų sausio mėnesį LR kultūros ministerijos iniciatyva sudaryta nauja „Vilniaus piliavietės, vad. Gedimino kalnu, Pilies kalnu, Aukštutine ir Žemutine pilimi avarijos grėsmės pašalinimo darbų koordinavimo ir priežiūros darbo grupė“, kurios sudėtyje yra ir Lietuvos geologijos tarnybos direktorius Jonas Satkūnas.

LGT inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video