Top Baneris

Gedimino kalno šlaite vykdomi prevenciniai stabilizavimo darbai

2023 lapkričio 20 d.
Gedimino kalnas
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šią savaitę pradedami prevenciniai Gedimino kalno pietinio šlaito stabilizavimo darbai. Juos UAB „Rekreacinė statyba“ vykdys už Gedimino kalno priežiūrą atsakingo Lietuvos nacionalinio muziejaus užsakymu. Darbai organizuojami nuolatinės šlaitų stebėsenos metu užfiksavus nedidelį grunto įtrūkimą, kuris atsirado dėl rudenį vyravusių itin lietingų orų.

Darbų metu ties grunto įtrūkio vieta bus įrengtas drenažas, kuris besikaupiantį vandenį nuves į šlaito papėdę, o pats šlaitas bus stabilizuotas sukalant metalinius strypus ir paklojant geotinklą, aiškina muziejus pranešime spaudai. Analogiškos laikinosios šlaitų stabilizavimo priemonės buvo naudojamos ir kitose kalno vietose. Jų veiksmingumą įrodo tai, kad vietose, kur jos buvo pritaikytos, nuošliaužų grėsmė nėra fiksuojama jau ilgą laiką.

Darbai vykdomi pagal nuolatinę ekstremaliosios situacijos avarinių darbų sutartį, kuri leidžia nedelsiant reaguoti į bet kokius Gedimino kalne vykstančius pokyčius. Apie juos iš anksto įspėja kalne įdiegta ir visą parą veikianti monitoringo sistema. Visuose kalno šlaituose įrengti davikliai fiksuoja grunto pokyčius milimetrų tikslumu.

Gedimino kalnas – stabilus

Ilgalaikis lietus padidino vandens lygį kalno viduje, tačiau patys šlaitai, išskyrus stabilizuojamą vietą, yra sąlyginai stabilūs. Kalno būklė išlieka priklausoma nuo orų sąlygų, o ilgalaikis viso kalno stabilumas bus užtikrintas tik pradėjus įgyvendinti rangos darbus pagal galutinio sutvarkymo projektą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video