Top Baneris

Gedimino kalnas ruošiamas žiemos sezonui

2017 rugsėjo 22 d.
Pasidalykite straipsniu

Kol vykdomi šiaurės vakarų šlaito tvarkybos darbai, planiniai darbai ruošiantis artėjančiam šaltajam sezonui pradėti ir Aukštutinės pilies rūmų liekanose. Jų tikslas – sutvirtinti rūmų liekanų sienas, suvaržant jas templėmis. Siekiant apsaugoti rūmų plotą nuo kritulių taip pat bus įrengtas laikinas stogelis.

Pradėti darbai – tik pirmieji iš viso priemonių komplekso, kuriuo bus siekiama tinkamai pasirengti 2017–2018 m. žiemos bei pavasario sezonui.

Šis priemonių kompleksas turi apsaugoti kalną žiemos ir pavasario periodu, kuris yra labai palankus nuošliaužoms formuotis. Tokios laikinos priemonės artėjant žiemai yra būtinos, norint išlaikyti stabilią kalno būklę, kol bus atlikti daugiau laiko reikalaujantys tvarkybos darbai.

Dar praėjusiais metais atliktame kalno hidrogeologinės situacijos įvertinime nustatyta, kad pagrindinė kalno problema – vanduo, kuris patenka ant kalno paviršiaus, susigeria į gruntą ir, pasiekęs nelaidų grunto sluoksnį, išteka šaltiniais kalno šlaituose.

Išvadose nurodyta, kad reikia sumažinti atmosferinių kritulių infiltraciją piliakalnio aikštelėje, sureguliuoti dangos paviršiaus nuolydžius taip, kad negalėtų kauptis ir gertis į žemę kritulių vanduo.
Pasirengimo 2017–2018 m. žiemos bei pavasario sezonui darbai finansuojami iš paskelbus ekstremaliąją padėtį skirtų valstybės rezervo lėšų ir bus užbaigti iki žiemos.

Lietuvos nacionalinio muziejaus inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video