Top Baneris

Gedimino kalnas bus toliau stebimas ir tvarkomas (1)

2017 kovo 10 d.
LNM nuotr.
LNM nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kovo 7-ąją pietrytiniame Gedimino kalno šlaite nušliaužus maždaug 40 kv. metrų įmirkusio augalinio grunto sluoksniui skubiai sušaukta darbo grupė aptarė, kokių darbų imtis toliau.

Sutarta, kad Lietuvos nacionalinio muziejaus kartu su Lietuvos geologijos tarnyba vykdomų apžiūrų aktai ir Lietuvos geologijos tarnybos rengiami Gedimino kalno deformacijų žemėlapiai bus nuolat persiunčiami darbo grupės pirmininkui – viceministrui Renaldui Augustinavičiui, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto plėtros departamento Kultūros paveldo apsaugos skyriaus vedėjui Dariui Daunorui, Kultūros ministerijos Strateginio planavimo ir kontrolės departamento direktorei Eglei Saudargaitei, Kultūros paveldo departamento direktorei Dianai Varnaitei ir Vilniaus skyriaus vedėjui Vitui Karčiauskui.

Taip pat sutarta, kad vos gavus Kultūros paveldo departamento leidimą nuslinkusio augalinio sluoksnio vieta bus sutvirtinta.

Lietuvos nacionalinis muziejus teigia kas savaitę atliekantis Gedimino kalno šlaitų apžiūras ir fiksuojantis pastebėtus pakitimus. Lietuvos geologijos tarnybos specialistai taip pat aktyviai dalyvauja deformacijų apžiūrose ir savo ruožtu teikia vertinimus apie šlaito būklę, analizuoja tacheometrinių šiaurinio šlaito stebėjimų (posvyrių ir poslinkių daviklių) duomenis. Geologijos tarnybos specialistai prižiūri ir inžinerinius geologinius tyrimus.

Vasario mėnesio pabaigoje Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite esantys rostverkai (gelžbetoninės sijos) buvo sutvirtinti lynais ir grandinėmis, tokiu būdu sumažinta nuošliaužų grėsmė.

Lietuvos nacionalinis muziejus Lietuvos geologijos tarnybos yra paprašęs pagal galimybę pateikti rekomendacijas šlaitų stabilizavimo laikinoms ir ilgametėms priemonėms įrengti.

Iki balandžio 20-osios Gedimino pilies kalno teritorija lankytojams uždaryta, keltuvas taip pat neveikia.

Gedimino kalno šlaitų deformacijos žemėlapis

LNM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • info3

    2017-03-17, 10:09  

    Daug kalbama ir rašoma apie Gedimino kalno problemą, bet nepaskelbiama informacija apie sprendimo būdus (išskyrus santūrią informaciją apie uždengimą plėvele ir rostverko tvirtinimą) ir jų vykdytojus. Ar tokios informacijos viešinimas yra grėsmė nacionaliniam saugumui?

Rekomenduojami video