Top Baneris

GEALAN langų projektavimo sprendimai: naujos galimybės architektams

2022 lapkričio 28 d.
w1
Pasidalykite straipsniu

Vienas pirmaujančių Europoje modernių PVC langų ir durų profilių sistemų gamintojas GEALAN architektams ir projektuotojams siūlo įvairiausius sprendimus, palengvinančius langų projektavimą ir integravimą į projektus, padedančius išvengti brangiai kainuojančių klaidų. Išmanieji skaitmeniniai GEALAN sprendimai keičia visą veiksmų grandinę: nuo langų projektavimo, gamybos, pardavimo, montavimo iki priežiūros – ji spartesnė, tikslesnė, informatyvesnė.

Ankstyvas įsitraukimas į projektavimą

Langas – gana sudėtinga konstrukcija, o jo ypatybes apibūdina labai daug rodiklių: atsparumas vėjo apkrovai, nepralaidumas vandeniui, garso izoliacija, šilumos perdavimo koeficientas, šviesos pralaidumas ir kt. Dalis šių ypatybių lemia ir maksimalius konkrečios langų konstrukcijos gabaritus. Todėl langų projektavimas ar jų parinkimas yra itin atsakingas procesas. Kuo daugiau informacijos turės architektai ir projektuotojai, kuo greičiau ta informacija juos pasieks, kuo paprastesnis bus prieinamumas prie duomenų, tuo geresnis bus galutinis rezultatas. „Labai dažnai ruošiant projektus, ypač projektinius pasiūlymus, langai projektuojami neatsižvelgiant į jų charakteristikas ar gamintojų galimybes. Ne kiekvieną idėją gamintojai gali įgyvendinti. Gana dažna situacija, kai gamintojas, gavęs užklausą iš statytojų ar užsakovų, mato, kad techninių galimybių pagaminti tokį gaminį nėra. Taip prarandama laiko, tenka atlikti pakeitimus, kyla ginčų, nepasitenkinimas, nes buvo suplanuoti vienokie langai, o gaminti tenka kitokius, tada keičiasi ir bendras vaizdas, ir gaminių techninės charakteristikos. Viso to galima išvengti, jei architektas laiku gauna visavertę informaciją. Didelis GEALAN pranašumas yra tai, kad mes nuo pat pradžių įsitraukiame į projektavimą, padedame teisingai suprojektuoti langus, kad jie atitiktų pageidaujamus reikalavimus, kad būtų įmanoma juos pagaminti“, – pasakoja GEALAN architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas Giedrius Mastavičius.

Lengviau suprasti ir įsivaizduoti projektą

Tinklalapyje http://www.gealan.lt yra sukurtas visiškai atskiras skyrius – paslaugos architektams ir projektuotojams. Jame galima surasti labai daug bendros informacijos apie langus apskritai, jų rūšis (įprasti langai, lauko durys, stumdomosios konstrukcijos ir kt.), labai daug techninės informacijos (langų dydžiai, atsparumas vėjo apkrovai, mechaninis stipris ir kiti rodikliai, galimas konstrukcijas ir kt.).

Be to, atsižvelgusi į architektų, projektuotojų ir kitų specialistų poreikius, GEALAN sukūrė modernų langų projektavimo įrankį „GEALAN Planersoftware“, kurį galima rasti tame pačiame architektams skirtame GEALAN svetainės skyriuje. „Pasinaudojęs programa, architektas ar projektuotojas pats gali patikrinti savo idėjas ar sprendimus, kartu su langų gamintoju gali suderinti kiekvieną konstrukcijos niuansą. Tokie įrankiai labai išplečia projektavimo galimybes. Langų projektas, sukurtas „GEALAN Planersoftware“ projektavimo įrankiu, turi visą reikiamą dokumentaciją, kuri gali būti integruojama į BIM aplinką“, – sako G. Mastavičius.

w2

Taigi architektai ir projektuotojai, naudodami skaitmeninį GEALAN įrankį, gauna realius gaminių duomenis ir iš karto gali juos įvertinti viso projekto kontekste, o tai šiais laikais, kai bet kurio statinio langams keliami aukšti reikalavimai, labai svarbu. GEALAN siūlomas langų projektavimo skaitmeninimo procesas susieja visą langų gamybos grandinę: nuo projektavimo iki pastato eksploatacijos.

„Šiandien kai pastatuose naudojama vis daugiau stiklo, o langai projektuojami vis didesni, natūraliai kyla techninių galimybių problemų, o tada tenka priimti tam tikrus sprendimus, kurie iš esmės gali pakeisti jau sukurtą pastato dizainą. Tą patį galima pasakyti ir apie langų rėmų spalvas – reikėtų pažymėti, kad GEALAN siūlo labai didelę spalvų įvairovę, tačiau jei architektas neturi informacijos, jis dažniausiai nueina paprasčiausiu keliu, naudoja standartines spalvas. GEALAN spalvų gama yra labai įvairi ir architektai, su ja susipažinę, gali sukurti gana savitus sprendimus“, – pasakoja G. Mastavičius.

Tarp architektams, projektuotojams ir užsakovams siūlomų GEALAN įrankių reikėtų pažymėti virtualios ar papildytos realybės programėles „WindowViewer“ ar „ProfileViewer“, leidžiančias lengviau suprasti ir įsivaizduoti, kas yra projektuojama, pavyzdžiui, atvažiavus pas užsakovą, nuskenavus jo sieną, galima pasiūlyti vienokį ar kitokį langą, naudojant papildytą virtualią realybę, aiškiai pamatyti, kaip langas atrodys sienoje, kokia galėtų būti jo spalva, forma ir t. t. 3D modelius bet kurioje vietoje leidžiančia vizualizuoti programėle užsakovas ir architektas gali greitai rasti priimtiniausią sprendimą.

BIM – greitas ir tikslus darbo koordinavimas

GEALAN yra vienas iš nedaugelio PVC langų ir durų sistemų kūrėjų Europoje, siūlantis visą savo produktų portfelį BIM failų formatais. Toks informacijos pateikimas labai naudingas visai grandinei: nuo langų konstruktorių ir gamintojų iki vartotojų, o ateityje palengvins langų priežiūrą, remontą ir netgi utilizavimą. „Projektavimas BIM aplinkoje pasitelkiamas vis dažniau, o pagrindinis jo pranašumas tas, kad visi projekto duomenys yra išsamesni, tikslesni ir kiekvienas projekto dalyvis gali matyti kito dalyvio sprendinius ir sprendimus. Pavyzdžiui, jei langai eina iki grindų, langų gamintojams labai svarbus yra langų ir grindų sujungimo mazgas. BIM projekte tiek grindų įrengimo specialistai, tiek langų montuotojai gali matyti šį mazgą, konsultuotis, ieškoti optimalaus sprendimo, bendradarbiaudami matyti vienas kito sprendinius. Projektavimas BIM aplinkoje padeda pašalinti tokias konfliktines situacijas, kai viena pusė tvirtina, kad „mes nežinojome“, kita pasako„ galvojome, kad bus kitaip“. BIM projekte yra visos realaus lango charakteristikos (ne tik matmenys, bet ir įvairiausias lango savybes apibūdinantys rodikliai). Ne ką mažiau svarbus ir tvarumas – BIM projekte yra ir informacijos, iš ko pagamintas langas, kaip pasibaigus jo tarnavimo laikui reikėtų panaudoti, perdirbti ar utilizuoti“, – pasakoja GEALAN architektų ir techninio palaikymo skyriaus vadovas G. Mastavičius.

Skaitmeniniai GEALAN sprendimai ir BIM aplinka projektuotojams ir architektams suteikia galimybę matyti bei įvertinti iš esmės viską: brėžinius ir vaizdus pagal mastelį, 3D modelius, žinoti kiekvieno lango charakteristikas, matyti profilio sandarą ir t. t., o tai labai palengvina ir spartina darbą.

bim objektbild

GEALAN siūlomi sprendimai ne tik praplečia šiuolaikinių langų dizaino, jų funkcionalumo rėmus, bet ir edukuoja profesionalus, formuoja naują tvarių langų ir durų konstrukcijų bei stumdomųjų sistemų dizaino ir techninių savybių standartą. Šių metų GEALAN šūkis „Mes praplečiame rėmus“ – aiški žinia, kad GEALAN gali pasiūlyti kur kas daugiau nei tik modernius profilius langų ir durų rėmams.

 Daugiau apie GEALAN langų projektavimo, įskaitant BIM, sprendimus ir architektų bei projektuotojų palaikymą rasite – www.gealan.lt

NEW GEALAN LOGO 02

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video