„Garso“ griovimą atidėjo iki kitos savaitės (39)

BNS 2021 sausio 28 d.
Asociatyvi nuotr.

Panevėžio „Garso“ kino teatro griovimas atidėtas iki kitos savaitės, laukiant tolesnės Kultūros ministerijos pozicijos dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro statybų, sako Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Anot jo, prasidėjus paruošiamiesiems pastato griovimo darbams, jie kultūros ministro Simono Kairio prašymu sustabdyti iki kitos savaitės, siekiant įsigilinti į projektą, kadangi išsaugoti „Garso“ kino teatrą reikalauja dalis visuomenininkų ir politikų.

„Su rangovais esame aptarę, kad darbai stovės iki vasario 1 dienos. O dėl tolesnių planų – reikia kultūros ministro klausti, kokios jiems dar informacijos trūksta, ką mes dar galime padaryti. Mes jau bandėme pasakyti, kad nebus taip paprasta susitarti, nes oponuojančios pusės tikslas, kad nebūtų „Garse“ Eidrigevičiaus centro“, – tvirtino administracijos vadovas.

Panevėžio savivaldybė taip pat laukia daugiau aiškumo iš paties S. Eidrigevičiaus, kadangi menininkas stringant darbams atsisakė suteikti savo vardą ir skirti dalį kolekcijos, o tai gali užkirsti kelią 3 mln. eurų europinės paramos skyrimui. Savivaldybė laikosi pozicijos, kad S. Eidrigevičiaus raštiškas sutikimas dėl vardo jau gautas ir to atšaukti nėra galimybės.

Pasak direktoriaus, sutarti visoms pusėms dėl projekto yra laiko iki kovo 15-osios, kadangi tuomet Centrinė projektų valdymo agentūra gali inicijuoti projekto sutarties nutraukimą.

„Bandome ministerijai perteikti sukauptas žinias, informaciją apie projektą, nes ministerija iniciatyviai įsitraukė ir dalyvauja šiame projekte. Mes tikimės, kad tas dalyvavimas duos naudos ir tas finansavimas nebus panaikintas. Jei tai tik tų kelių savaičių pertraukos kaina, viskas būtų gerai“, – BNS sakė T. Jukna.

Anot jo, Kultūros ministerijos iniciatyva praėjusią savaitę vyko susitikimas su projekto oponentais ir savivaldybės atstovais, turėtų vykti dar vienas, tuomet tikimasi, kad Kultūros ministerija pareikš aiškesnę poziciją. 

Keisti statybų vietos, kaip to nori „Garso“ gynėjai, T. Juknos teigimu, taip pat neleidžia savivaldybės įsipareigojimai, priešingu atveju būtų taip pat būtų prarasta europinė parama.

S. Eidrigevičiaus menų centrą už daugiau kaip 9 mln. eurų turėtų statyti Panevėžio statybos trestas, darbai turi būti baigti vėliausiai 2023-iųjų pavasarį. 

Pastate planuojama įkurti muziejų, ekspozicijų sales, transformuojamas edukacijų erdves, turėtų veikti infocentras, meno knygynas, mediateka, vėliau ketinama pastatyti antstatą su stogu, pritaikytu apžvalgos aikštelei, ekspozicijoms ir kameriniams renginiams. 

Sutarta, kad muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys menininko multifunkcionalisto S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija. Taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančių meno bienalių, simpoziumų metu sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Senojo kino teatro pastato griovimui priešinasi kai kurie visuomenininkai ir politikai, sakydami, kad sprendimai priimti pažeidžiant teisės aktus. Jie ragina svarstyti naują projektą, kuris leistų „tikrą rekonstrukciją“ išsaugant senąjį pastatą, kuriame toliau galėtų būti rodomas kinas. 

Prieš kino teatro pastato griovimą pasisakė ir Valstybinė kultūros paveldo komisija. Sovietmečiu statytas „Garso“ kino teatras duris atvėrė 1968-aisiais.

 

Ar pritariate Panevėžio kino teatro „Garsas“‎ griovimui‎?

 • Ne, kino teatrą reikia išsaugoti ir renovuoti 66% (559)
 • Taip, jo vietoje turi iškilti S.Eidrigevičiaus menų centras 32% (273)
 • Man neaktualu 2% (15)

Balsavo: 847

Kraunama ... Kraunama ...

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Dalintis:
Komentarai
 • Gena

  2021-02-02, 20:07  

  Garsa reikia issaugoti mera atstatydinti.

 • Irma

  2021-02-02, 19:47  

  Ne,,Garso,, griovimui.

 • Loreta

  2021-02-02, 19:04  

  „Garsas“ turi išlikti!

 • Edita

  2021-02-02, 12:28  

  Baikit griauti ir naikinti tą vargšą Panevėžį, statykit tuščioj vietoj, o ne „ant“ ko nors, jei taip norisi; tik ne tą baisų karstą, arba pritaikykit jau esamas patalpas ar erdves, pilna tuščių, apleistų, tik kūrybiškumo reikia šiek tiek. Klausykit proto ir širdies balso, o ne savo egoistiškų tuščių ambicijų, įsiklausykit į miestiečių jausmus, į pačio miesto dvasią, negalima taip beatodairiškai viską griauti, šluoti, kirsti, miestas turi gyventi su savo istorija, atsipeikėkit, kol ne vėlu.

 • Marija

  2021-02-02, 11:24  

  Garsas turi islykti

 • Aida

  2021-02-02, 11:09  

  Palikite Garsą ramybėje! Juk yra kitų vietų, kodėl taip įsikabino ir užsispyrusiai griauna….

 • Audronė

  2021-02-02, 10:13  

  STOP „GARSO“ GRIOVIMUI!