Top Baneris

Galingus scenos mechanizmus naujai Gruzijos koncertų salei sukūrė lietuviai

2016 birželio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Juodosios jūros pakrantė vasarą pasitinka lietuvių įrengta didžiausia koncertine sale Gruzijoje – „Black sea arena“. Naujoji vasaros koncertų salė Ureki kurorte – neabejotinai didžiausias kada nors lietuvių įrengtas šou statinys. Čia jau planuojama priimti pasaulinio garso žvaigždes: Christiną Aguilerą, Pharrellą Williamsą, Vanessą Mae, „Scorpions“.

Įgarsinimo, apšvietimo ir vaizdo sistemos, scenos mechanizacija, draperijos ir dangos, specialieji efektai ir visų šių sričių valdymo sistemų projektavimas bei instaliavimas – visa tai šiame projekte atliko integracinius šou verslo projektus įgyvendinanti įmonė Scenos techninis servisas (STS) iš Vilniaus, o televizinę sistemą, leidžiančią tiesiogiai transliuoti veiksmą arenoje, pagamino Šiaulių bendrovė Televizijos ir ryšio sistemos (TVC).

„Lietuvoje tokio masto salių, kurios būtų įrengtos su tiek geriausios technikos, nėra. Pasaulinė praktika yra visai kitokia – daugelis didžiųjų koncertinių salių pasirengę turėti visą aukščiausios kokybės, reikiamos šou, įrangos bazę ir nuomotis tik specifinius dalykus. Panašaus pobūdžio projektų esame darę ir iki šiol, bet šis – didžiausias apimtimi, komplektacija, įrangos kiekiu ir jos galingumu“, – sakė kompanijos Scenos techninis servisas direktorius Laurynas Paškevičius.

Pasak L. Paškevičiaus, 10 tūkst. žiūrovų talpinančios arenos funkcija – Gruzijos piliečiams ir jos svečiams rengti pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus, televizinius projektus ir šou.

„Mūsų misija buvo suprojektuoti, sukomplektuoti, instaliuoti visą įrangą bei apmokyti vietinį personalą, kad šie būtų visiškai pasirengę organizuoti didžiausius renginius. Laimėti šį tarptautinį konkursą, kuriame dalyvavo per kitų 10 įmonių iš Europos, o komisiją buvo sudaryta iš Didžiosios Britanijos ir Vokietijos specialistų, – didelis pasiekimas ir įvertinimas Lietuvos šou verslo techniniu aprūpinimu užsiimančioms kompanijoms. Džiaugiamės, kad drauge su įmonės Televizijos ir ryšio sistemos komanda pavyko tai padaryti“, – sakė L. Paškevičius.

laurynas paskevicius

Laurynas Paškevičius

Pirmame koncerte – maksimalus išbandymas šou sistemoms

Naujojoje arenoje jau nuskambėjo pirmosios natos ir pasklido pirmieji šviesos bei video vaizdai – čia buvo surengtas demonstracinis šou ir koncertas siekiant parodyti turimos įrangos ir suintegruotų sistemų galimybes veikti kartu ir papildyti viena kitą.

„Šiam preciziškai iki sekundės dalių sinchronizuotam video, šviesų ir muzikos šou buvo specialiai suprojektuota scenos geometrija: pastatyta 864 kvad. metrų ploo scena, sumontuotos stacionarios ir besikilnojančios apšvietimo konstrukcijos (iš viso 743 m.) su įranga (400 efektiniai ir 208 daugiafunkciniai prožektoriai), taip pat milimetrų ir laipsnių tikslumu iškabinti ir išdėlioti įgarsinimo prietaisai (64 plačiajuosčių ir žemo dažnio kolonėlių) bei 5 didelės raiškos LED ekranai, dengiantys įspūdingą, 221 kvad. m ploto scenos nugaros plotą. Visos kompozicijos paslėpta mintis – šypsena“, – pasakojo L. Paškevičius.

Visą šou filmavo įmonės Televizijos ir ryšio sistemos instaliuotos 12 profesionalių vaizdo kamerų, tarp kurių – bėgiais judanti vaizdo kamera, bevielė sceninė vaizdo kamera (stadicam), gerve valdoma vaizdo kamera ir itin didelės optikos vaizdo kameros, pritraukiančios vaizdą 80 ir 40 kartų. O gautas vaizdas buvo gyvai montuojamas ir transliuojamas kilnojamosios televizijos stoties.

24 vilkikai įrangos, 4,5 mln. eurų vertės televizijos stotis ir kaprizingas klimatas

Didžiausias šio projekto iššūkis ir ypatumas – klimatinės sąlygos. L. Paškevičius atkreipė dėmesį – „Black sea arena“ yra subtropinėje klimato zonoje, kur oras permainingas, daug drėgmės, kritulių ir druskingumo. Norint užtikrinti visų sistemų sklandų veikimą ir įrangos ilgaamžiškumą reikėjo itin preciziškai apgalvoti jos sandarų sandėliavimą ir eksploatavimą. Pavyzdžiui, įrangos valdymo sistemoms buvo specialiai įrengta patalpa, su ypatingai didelės galios autonomine mikroklimato sistema, užtikrinančia temperatūrinio ir drėgmės režimų stabilumą.

Visą koncertinei salei reikiamą įrangą į Juodosios jūros pakrantę atgabeno 24 vilkikai. Kartu atvyko ir kilnojamoji televizijos stotis, susidedanti iš dviejų įspūdingos komplektacijos mobiliųjų stočių.

4,5 mln. eurų kainuojančią kilnojamąją televizijos stotį koncertinei salei suprojektavo ir pagamino lietuvių bendrovė Televizijos ir ryšio sistemos (TVC). „Tai brangiausia kada nors Lietuvoje sukurta kilnojamoji TV stotis. Ji ir viena moderniausių Europoje, buvo įvertinta Amsterdame vykusioje tarptautinėje parodoje „IBC 2015“, – teigė šią studiją pagaminusios įmonės TVC vienas iš steigėjų Edmundas Stumbrys.

black sea arena 01

Koncertinė salė – verta Christinos Aguileros

Jau liepos mėnesį naujojoje salėje įvyks pasaulinio garso atlikėjos Christinos Aguileros koncertas, rugpjūtį – Vanessos Mae ir „Scorpions“. Vyksta derybos ir su įspūdingus pasirodymus rengiančiu Pharrellu Williamsu. Šių atlikėjų pasirodymų techninio raiderio išpildymu rūpinsis kompanija Scenos techninis servisas.

Anot įmonės vadovo L. Paškevičiaus, koncertinė salė visiškai parengta priimti net ir reikliausias žvaigždes, su sudėtingiausiais šou ir scenografijos užmojais. „Koncertinės salės komplektacija suformuota taip, kad galėtų aprūpinti pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus, nesinuomojant daug papildomos technikos. Visas įgarsinimo, apšvietimo, video ir TV sistemų valdymas – centralizuotas. Protingi keltuvai, įgalina pakelti sudėtingiausias ir sunkiausias konstrukcijas bei leidžia šou režisierius virš žmonių judinti dekoracijas su atlikėjais. Audio, garso ir video sistemos yra itin modernios ir universalios – su jomis galima įgyvendinti bet kokią techninę užduotį“, – sakė L. Paškevičius.

„Black sea arena“ yra didžiausia atvira koncertinė salė Gruzijoje. Vokiečių projektuota arena yra pasaulinio lygio architektūrinis statinys, šiame regione turintis ambicijų tapti galingu traukos centru ir patiesti pamatus infrastruktūros bei turizmo augimui.

Taip pat skaitykite: Palangos koncertų salė: technologinis erdvės unikalumas

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video