Top Baneris

Gaisro pavojų pastatuose gali užuosti inovatyvi išmani „nosis“

2021 rugpjūčio 18 d.
PowerLogic HeatTag
Pasidalykite straipsniu

Gaisrai pramonės įmonėse ir komerciniuose pastatuose kasmet sukelia milžiniškų nuostolių visame pasaulyje. Ekspertų skaičiavimais, tokiuose objektuose įsiplieskusi ugnis vidutiniškai padaro nuostolių už 100 tūkst. eurų, tačiau kilęs gaisras neretai gali baigtis visišku verslo žlugimu.

Kaip atskleidžia tarptautinės draudimo bendrovės AXA atlikto tyrimo duomenys, net kas antra gaisrą patyrusi bendrovė užsidaro per penkerius metus po šios nelaimės. Viena dažniausia gaisro priežasčių komercinę veiklą vykdančiose įmonėse – elektra: apie 25 proc. gaisrų kyla dėl netvarkingų ar pažeistų elektros kabelių jungčių.

Paprastai komerciniuose pastatuose ar pramonės įmonėse naudojami dūmų detektoriai ir ugnies gesinimo sistemos pradeda veikti ir apie gaisrą darbuotojus įspėja jau kilus nelaimei, todėl išvengti turto žalos tokiu atveju yra beveik neįmanoma.

Sparčiai tobulėjant išmanioms jutiklių technologijoms, šiandien jau prieinamos kur kas pažangesnės ir efektyvesnės priemonės, kurios leidžia verslui dar labiau sustiprinti turimas gaisrų prevencijos sistemas. Vieną tokių naujovių – išmanią „nosį“, kuri užuodžia gaisro pavojų perkaitus elektros kabeliams dar nepasirodžius dūmams, sukūrė tarptautinė energijos valdymo kompanija „Schneider Electric“.

Nedidelis išmanus prietaisas „PowerLogic HeatTag“, kuris gali būti montuojamas bet kuriame elektros  skydelyje, realiu laiku seka ir matuoja skydinėje esančias dujų mikrodaleles, drėgmę bei temperatūrą. Aptikęs nukrypimų nuo įprastų parametrų, kurie atsiranda ėmus pavojingai kaisti kabeliams, išmanusis jutiklis apie tai nedelsiant siunčia aliarmo signalą už pastato saugumą atsakingam asmeniui. Gavus pranešimą apie kilusią grėsmę už saugą atsakingi darbuotojai turi pakankamai laiko imtis priemonių, kad būtų išvengta gaisro.

„Lig šiol daugybė verslo įmonėse naudotų gaisro prevencinių priemonių neleido užbėgti nelaimėms už akių. Net 30 procentų visų elektros sukeltų gaisrų komercinės paskirties objektuose kyla net ir tokioje išsivysčiusioje bei itin griežtais saugumo standartais  garsėjančioje šalyje kaip Vokietija, tuo tarpu Indijoje „elektriniai“ gaisrai vis dar sudaro daugiau nei pusę visų gaisrų“, – pažymi „Schneider Electric“ atstovas Tomas Bakanas.

Pasak „Schneider  Electric“ atstovo, naujosios jutiklių technologijos suteikia galimybę aptikti grėsmes ir suvaldyti gaisro rizikas kur kas efektyviau, be to, nereikalauja didelių investicijų.

Išmaniojo belaidžio jutiklio „PowerLogic HeatTag“ diegimas itin paprastas, o jo fiksuojami duomenys gali būti pasiekiami išmaniajame telefone, ar prieinami naudojant daiktų interneto  platformą „EcoStruxureTM“ ar bet kurią pastatų valdymo sistemą (BMS).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video