Top Baneris

Festivalyje „Aura 26“ – architektūros ir šokio sintezė

2016 rugsėjo 28 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Praėjusiais metais jubiliejiniame tarptautiniame šokio festivalyje „Aura 25“ startavęs projektas „4×4“ susilaukė išskirtinio žiūrovų dėmesio ir įvertinimo. Ekskursantai ne tik stebėjo keturis šokio pasirodymus skirtingose senamiesčio erdvėse, bet ir daugiau sužinojo apie Kauno senamiesčio architektūrą. Iki pasirodymams skirtų erdvių juos lydėjo gidas.

Intriguojanti architektūros ir judesio draugystė tęsis ir spalio 6–9 dienomis vyksiančiame festivalyje „Aura 26“. Tiesa, šį sykį kelionei ir judesiui pasirinkti Kauno moderniosios architektūros statiniai.

Išlaikant projekto formatą, šokio ekskursijos dalyviams bus pristatyti keturi šokio pasirodymai.

Projekte „4×4“ šiais metais pasirodys ir lietuviai. Su premjeriniu spektakliu „press release“ pasirodys du išskirtinai charizmatiški kūrėjai – Petras Lisauskas ir Saulius Petreikis.

Kiti trys pasirodymai – sukurti choreografų iš svečių šalių. Projektas „4×4“ turi gerą žinią Izraelio šokio gerbėjams. Tarp šių metų moderniosios architektūros šokio naujakurių – Yaronas Shamiras. Kūrėjas, gimęs Izraelyje, šiuo metu gyvena Berlyne. Jis kuria kompozicijas ir instaliacijas – tiek solines, tiek grupines, veda kūrybines dirbtuves, dirba kaip kviestinis choreografas visame pasaulyje.

Festivalio publiką Y. Shamiras pakvies į spektaklį DREAM.F.H.

Choreografas Damas Van Huynhas, kilęs iš Vietnamo, šiuo metu Didžioje Britanijoje dirbantis šokėjas ir choreografas projekte pristatys spektaklį „p“.„p“, kuris įvertintas aukščiausiu apdovanojimu tarptautiniame choreografijos konkurse „Zawirowania“ (Lenkija) ir pakviestas dalyvauti festivalyje „Masdanza“ (Kanarų salos, Ispanija).

Spektaklyje išvysime šokėją Ievą Navickaitę, kuri 2012 metais šoko Kauno šokio teatre „Aura”. Šokėja už šį atlikimą gavo apdovanojimą Gdansko šokio festivalyje.

Spektaklis „p“ kvestionuoja kultūras ir jų santykį su mirtimi. Įkvėptas vietnamiečių laidotuvių giesmių, spektaklis tyrinėja tradicines atgimimo idėjas. Vietname šeima ir bendruomenė mirusiajam padeda pereiti į kitą pasaulį. „p“ perteikia šios emocingos kelionės gedulo etapus – nuo pradinio neigimo iki galutinio susitaikymo. Tikslas nėra tiesiog palaidoti mirusįjį, o išsiųsti jį į nemirtingųjų pasaulį.

Japonijoje gimusi, šiuo metu Kauno šokio teatre „Aura“ šokanti šokėja Kyrie Oda publikai pristatys spektaklį „Aušra“. Pasirodymo choreografija įkvėpta Čijunės ir Sachiko Sugiharos gyvenimų. Čijunė Sugihara buvo japonų diplomatas, dirbęs Kaune. Antrojo pasaulinio karo metais jis išgelbėjo per 6 tūkstančius žydų gyvybių.

Rudeniška šokio kelionė truks net tris valandas. Paskutinėje maršruto stotelėje keleivių lauks susitikimas su visų keturių pasirodymų kūrėjais ir atlikėjais. Žiūrovai čia gaus ne tik atsakymus į jiems kilusius klausimus, bet ir puodelį kvapnios kavos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video