Top Baneris

Festivalis „L6“ siūlo pažintį su Kauno architektūra

2018 liepos 4 d.
„L6“
Dominikonų bažnyčia. Lauros Baltkojytės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Liepos 6-ąją, penktadienį nuo 10 val. iki 16 val. Kaune, Laisvės alėjos pabaigoje (ties 103 namu), vyksiančio festivalio „L6“ organizatoriai jau suplanavo 28 nemokamas ekskursijas, skirtas kauniečiams ir miesto svečiams.

Organizatoriai patvirtino – iš anksto į jas registruotis nereikės – liepos 6-osios rytą rengiamas festivalis „L6“ vyks „gyvosios eilės“ principu. Jei visgi pritrūktų vietų, organizatoriai turi galimybę atvykusiems į „L6“ paviljoną (ties Laisvės alėjos, Vilniaus ir Šv. Gertrūdos gatvių ir Savanorių prospekto sankirta) surengti ir papildomų ekskursijų.

Tradiciškai, vienas iš siūlomų ekskursijų formatų – tai ekskursas, arba galimybė per 45 minutes susipažinti su pastatu „iš vidaus“.

Šių metų festivalis unikalus tuo, kad ekskursų metu bus galima iš vidaus pamatyti ne vieną žymią Kauno gimnaziją – Jono Jablonskio, „Saulės“, taip pat buvusią Žydų realinę – dabar Juozo Naujalio muzikos gimnaziją.

Festivalio metu bus siūloma iš naujo atrasti Ugniagesių rūmus, Pacų šeimos / Siručio rūmus (dabar čia veikia Maironio Lietuvių literatūros muziejus), išskirtinėse ekskursijose – ir Kauno Muzikinis teatras.

Privačias ir paprastai neprieinamas Kauno modernizmo erdves kviesime pažinti žymiajame Mozės Pasvianskio ir Giršo Kliso name Vytauto prospekte.

Teminės festivalio ekskursijos šiais metais pakvies ir į Kauno Senamiestį, ir į Naujamiestį – pavyzdžiui, prisiminti šiemet 30-metį švenčiančios Sąjūdžio vasaros ir Roko maršų istoriją.

Susipažinti su žymiausiais Kauno modernizmo pastatais specialioje ekskursijoje „Kauno modernizmas: įžanga“ kurčiųjų bendruomenės narius pakvies gidas Paulius Jurjonas. Ekskursijoje bus pirmą kartą gestų kalba pristatyti vertingiausi Kauno tapatybės ženklai: Centrinis paštas, Taupomųjų kasų rūmai ar Vatikano nunciatūros pastatas.

Apie norą dalyvauti šioje ekskursijoje žmones su klausos negalia kviečiame rezervuoti vietas ekskursas@gmail.com.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui”.

Daugiau informacijos – 8 611 43302 (Jonas Oškinis) 865403055 (Algimantas Grigas) nematerialus@gmail.com.

Projekto „Facebook“ puslapis su operatyviai skelbiama informacijawww.facebook.com/ekskursas/.

Apie renginio iniciatoriuswww.ekskursas.lt, www.grazinkimekauna.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video