Top Baneris

Festivalio atidaryme priminti klaipėdiečių lūkesčiai

2017 gegužės 24 d.
Pauliaus Sadausko nuotr.
Pauliaus Sadausko nuotr.

Iš Vilniaus į Klaipėdą persikėlęs šiųmetis gatvės meno festivalis „EDIT Klaipėda Street Art“ startavo atgimusiame Smiltynės Jachtklube. Čia pirmą kartą viešai pristatyta SPRIK architektų instaliacija „Baseinas“, laivų parade pasirodė Ricky Lee Gordono išpieštas keltas „Baltija“. Festivalio organizatoriai parengė 6 viešojo meno darbus.

„EDIT santykis su miestu yra įkvėptas redaktoriaus darbo su tekstu – šį bei tą pridedant, išgryninant. Miestą suvokiant lyg sudėtingą urbanistinį tekstą, kurį sudaro ne tik gatvės, pastatai ir infrastruktūra bet ir žmonės, istorijos, mitai“, – pasakojo festivalio kuratorės Gabija Grušaitė ir Ūla Ambrasaitė.

Laivų parade dalyvavo menininko iš Pietų Afrikos Respublikos R. L. Gordono lietuvių liaudies pasakos „Eglė žalčių karalienė“ motyvais papuoštas keltas. Susikibusios rankos simbolizuoja susijungiančius krantus, o kitoje borto pusėje įrašytas tekstas: „Lyg jūros srovės susiliejame“. Keltas „Baltija“ neabejotinai tapo vienu ryškiausiu Laivų parado dalyvių, šiuo metu kursuoja iš Naujosios perkėlos tarp Klaipėdos ir Smiltynės.

Smiltynės Jachtklube susirinko žmonės, kurie nuo pat pradžių domėjosi festivalio veikla arba atvyko smalsaudami – gavę paslaptingus kvietimus į vakarėlį prie baseino. Dauguma vis dar ieškojo baseino, kiti, radę jį, šypsojosi.

Instaliacija „Baseinas“ – SPRIK architektų idėja vizualiai prikelti Smiltynės krantinę minimaliomis priemonėmis ir padaryti ją traukos centru bei patrauklia poilsio erdve, kur labai gerai apžvelgiamas Klaipėdos uostas. Sykiu tai olimpinio dydžio (50 metrų) baseinas, primenantis, kad tokio baseino Klaipėda jau seniai laukia.

Klaipėda vaizduotėje pirmiausia iškyla kaip miestas prie vandens, tuo tarpu pačių klaipėdiečių santykis su vandeniu gana įdomus. Apklausa rodo, kad dauguma klaipėdiečių vietoje namo pajūryje rinktųsi sodą su baseinu kur nors toliau miesto pakraštyje. Spręsdami problemą kaip padaryti pakrantes patrauklias ne tik turistams, bet ir miestiečiams, architektų biuro SPRIK komanda pasiūlė netikėtą sprendimą – baseiną mariose. Nuo šiol Smiltynės Jachtklubo teritorijoje, viešoje poilsio zonoje bus galima atsipalaiduoti ir mėgautis Klaipėdos panorama.

Šią savaitė Klaipėdoje vieši trečiasis festivalio dalyvis iš Milano – Biancoshockas. Italų menininkas pasaulyje garsėja kaip vienas inovatyviausių instaliacijų viešojoje erdvėje meistrų. Minimalios, bet išradingos, dažnai juokingos ir sarkastiškos Biancoshocko skulptūros „kalba“ rimtomis temomis. Šiuo metu menininkas susipažįsta su Klaipėda ir jos žmonėmis bei ruošiasi pirmoms intervencijoms mieste.

Pauliaus Sadausko nuotr.

Daugiau naujienų „facebook“ paskyroje arba internete www.editstreetart.com

Komentarai