Top Baneris

Fasadams – tik tai, kas efektyvu, tvaru ir visapusiška

2024 vasario 12 d.
Articles nuotrauka Rudens nr 2
Pasidalykite straipsniu

Mineralinėmis „Original Meldorfer“ plytelėmis dengiasi ištisi Nyderlandų miestai. Lietuvoje jos taip pat naudojamos tiek daugiaaukštėje, tiek individualių namų statyboje. Tai praktiškas, aplinką tausojantis ir plačių dizaino galimybių suteikiantis apdailos sprendimas. 

Mineralinės plytelės efektyviam fasadui

Niekas taip nedžiugina užsakovų ir statytojų kaip kokybiškai, greitai ir efektyviai atliktas darbas. O tam įtakos turės ir parinktos apdailos medžiagos. „Original Meldorfer“ plyteles galima derinti su dekoratyviniu tinku – plytelės yra plonos ir lengvos, dėl to neapkrauna šiltinimo sistemos, nereikia sustiprinto armavimo sluoksnio kaip sunkių klinkerio plytelių atveju. Be to, šiltinant fasadą būtina naudoti sisteminius sprendimus, kurie yra ištestuoti ir užtikrina, kad pastatas atitiks atitinkamą energinio naudingumo klasę. „Original Meldorfer“ plytelės yra sertifikuotos „Caparol“ fasadų šiltinimo sistemoms.

Tvarus fasadas

Original Meldorfer“ plytelės – ilgaamžis fasado apdailos sprendimas, faktiškai nereikalaujantis nei priežiūros, nei remonto ištisus dešimtmečius. Vokietijoje pirmieji šiomis plytelėmis dengti pastatai stovi jau daugiau nei 50 metų, Lietuvoje yra pastatų per 10 metų ir jie iki šiol atrodo kaip padengti vakar. Mineralinės plytelės atsparios UV spinduliams ir atmosferos veiksnių poveikiui, ant jų nesiveisia dumbliagrybiai, todėl jos nežaliuoja. Šiomis plytelėmis dengtų fasadų plauti taip pat nereikia, todėl tai yra bene tvariausias jų apdailos sprendimas. Beje, žvelgiant iš ekologinės pusės, „Original Meldorfer“ plytelės palieka itin nedidelį CO2 pėdsaką. Jų gamybai nereikia didelių temperatūrų, jos lengvos, tad transportavimas irgi yra pigesnis palyginti su klinkerio plytelėmis. Plyteles lengva tiksliai pjaustyti specialiomis žirklėmis arba statybiniu peiliuku, todėl nesusidaro daug atliekų.

Visapusiška

Mūro apdaila be mūro – optinė iliuzija, suteikianti daugiau laisvės. Standartiniai „Original Meldorfer“ atspalviai atkartoja Europos mūro spalvas, ypač vokiško, olandiško, skandinaviško stiliaus. Tai svarbu naujam pastatui esant paveldo kontekste, įterpiant pastatą tarp senosios architektūros, kai skaičiuojamas kiekvienas centimetras. Tai taip pat svarbu šiltinant senos statybos mūrinį namą, esant reikalavimui išlaikyti tą patį įvaizdį. Pagal architektų užsakymus atspalviai gali būti sukuriami visiškai naujai arba pagal turimą pavyzdį, lygiai taip pat galima sukurti individualaus formato plyteles – ilgas, daugiakampes ir kt. 

Daugiau plytelių ir jų atspalvių

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2023 RUDUOPasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video