Ar sovietinės statybos blokinių namų mikrorajonai pasmerkti būti nuobodžiai vienodi? Renovavus jie tampa energiškai efektyvesni, tačiau architektūra išlieka nepakitusi. „Caparol“ techninis vadovas Edvardas Labakojis siūlo pažaisti fasado dangų faktūromis ir spalvomis.
Renovuojant fasadus daugiausia dėmesio skiriama šiltinimo sistemai, nepelnytai pamirštant estetikos aspektą, kuris taip pat sukuria būstui didelę pridėtinę vertę. Formuojant naujų namų kvartalus, į projektus įtraukiami įdomūs eksterjero sprendimai: tinko ir apdailos plytelių deriniai, spalvų kontrastai, tamsūs fasadai. Lygiai tą patį būtų galima daryti ir su renovuojamais namais ar ištisais kvartalais.
Skirtingų spalvų deriniai renovuojant fasadą
Formuojant kvartalo architektūrą, kontrastuojančių ar viena kitą papildančių spalvų deriniai suteikia daugiabučiui gyvybingumo, o atkartojant skirtingomis proporcijomis galima sukurti išskirtinį kvartalo charakterį, namai neatrodys kaip vienas kito kopija. „Kartais sulaukiame klausimų, ar fasadas nepradės trūkinėti, nes skirtingų spalvų sienos nevienodai įkais nuo kaitresnės saulės. Plotus iki 3 kv. metrų laisvai galima dengti ryškiomis spalvomis montuojant klasikinę „Capatect“ fasadų šiltinimo sistemą. Taip pat plotus, kurie yra tarp konstrukcinių pastato elementų, pavyzdžiui, tarp langų, galima dengti kitu atspalviu be papildomo paruošimo“, – patarė E. Labakojis.
Pastaraisiais metais labai populiarūs tapo tamsūs ar net juodi fasadai. „Caparol“ sprendimas – armavimas su „Capatect X-TRA 300“, dekoratyvinis tinkas ir du sluoksniai dažų „Muresko CoolProtect“, kurių sudėtyje yra vadinamųjų vėsinančių pigmentų. „Prabangos įspūdį fasadui suteikia padengimas žėrinčiais priedais „Caparol Kreativeffekt Brillant“, pašvietus saulei, fasadas žėri mažais deimančiukais“, – pasakoja specialistas.
Dėmesys cokoliui ir ilgalaikiai rezultatai
Cokolio zona paprastai patiria didesnes mechanines ir klimato veiksnių apkrovas, todėl reikalingas didesnis atsparumas smūgiams. Mozaikinis smulkių akmenėlių tinkas idealiai tinka renovuotų daugiabučių cokoliams: apsaugo fasado šiltinimo sistemą nuo netyčinių pažeidimų – kamuolio smūgio ar į sieną paremtų dviračių. „Fasado šiltinimo sistemoje cokolis turi būti išskirtas – įrengtas stipresnis armavimo sluoksnis, be to, reikalinga hidroizoliacija nuo iš žemės kylančios drėgmės“, – atkreipė dėmesį fasadų šiltinimo specialistas.
Nuo įvairiausios taršos fasadai ilgainiui apsineša pilku sluoksniu, gamtoje esančius namus veikia ir biologinė tarša – dėl užsiveisusių dumbliagrybių kolonijų fasadas pažaliuoja. „Dažnai žmonės neįvertina šio aspekto ir pataupo rinkdamiesi galutinę fasado dangą – dekoratyvinį tinką ar dažus. „Caparol ThermoSan NQG“ dangos nereikia nei renovuoti, nei perdažyti mažiausiai dešimt metų, o fasadas išlaiko spalvų ryškumą ir švarą. Nanogardelės neleidžia purvui ir augalų sporoms įsiskverbti gilyn į tinką, todėl pirmas smarkesnis lietus visus nešvarumus tiesiog nuplauna“, – sakė E. Labakojis.
PARTNERIO TURINYS