Top Baneris

Faktai ir mitai apie finansavimą būstui bei jo remontui

2018 gegužės 25 d.
A++ klasės pastatų statybos
Pasidalykite straipsniu

Įsigiję naują nuosavą būstą daugelis šeimų ima svarstyti, kaip jį įsirengti: kokius baldus, buitinės technikos prietaisus nusipirkti, koks interjeras tiktų namams ir pan. Jeigu perkamas būstas, kuriame anksčiau buvo gyvenama, neretai prireikia tokių darbų kaip langų keitimas, šildymo sistemos renovavimas. Jei gyvenamoji vieta buvo įsigyta kartu su žemės sklypu – aplinkos tvarkymo ir kitų lauko remonto darbų.

Tiek nuosavo būsto įsigijimas, namo statymas, tiek remonto darbai visuomet pareikalauja nemažų išlaidų, mat prireikia įsigyti specialių medžiagų, pasamdyti specialistų, kurie atliks darbus, esant poreikiui – konsultuotis su interjero dizaineriu bei kitais profesionalais, padėsiančiais išsirinkti bei sukurti jaukią gyvenamąją vietą. Neturint pakankamai santaupų, tačiau norint kuo greičiau nusipirkti ar įsirengti naujus namus, sprendimu gali tapti paskola, skirta finansuoti nekilnojamojo turto įsigijimą ar remonto darbus. Norint įsigyti didesnių pirkinių gyvenamajai vietai, dažniausiai pasirenkamas vartojimo paskolos tipas, perkant sodo namą, būstą ar garažą pildoma paraiška nekilnojamojo turto finansavimui gauti, o paskola namų remontui suteikia galimybę apmokėti būsto įrengimą. Esant palankiai asmeninei finansinei situacijai skolintis, gaukite finansavimą čia.

Vartotojų patogumui, paskolos suteikiamos be pradinio įnašo, tačiau norint gauti finansavimą būsto įrengimui, remonto darbams, būtina turėti nuosavą arba šeimai priklausantį nekilnojamąjį turtą. Neturint dokumentų, patvirtinančių įgytą turtą, šio tipo paskolos negali būti suteikiamos. Paskolos lėšomis galima finansuoti tiek dalį, tiek visą reikiamą sumą nekilnojamajam turtui ar remontui reikalingoms medžiagoms įsigyti. Paskola galima apmokėti ne tik įvairius įrankius, statybines medžiagas, bet ir dalį pinigų skirti kvalifikuotiems specialistams, atliekantiems reikiamus būsto renovavimo darbus.

Pastebima tendencija, jog atliekant namų remontą, jo eigoje darbų sąmata yra linkusi padidėti. Dėl šios priežasties specialistai rekomenduoja preliminariai paskaičiavus, kokios pinigų sumos remontui gali prireikti, ją šiek tiek padidinti. Kartais sąmatos suma padidėja dėl brangesnių įmokų darbuotojams ar pakitusios tam tikrų statybinių medžiagų kainos. Taigi, remiantis specialistų rekomendacijomis, viršyti planuojamą išleisti biudžetą būsto atnaujinimo darbams yra laikoma įprasta praktika.

Klysta manantieji, jog vartojimo ar būsto paskola reikalauja pradinio įnašo ar turto įkeitimo. Vartotojų patogumui, norint gauti paskolą tereikia užpildyti paraišką internetu arba kreiptis į konsultuojančius banko darbuotojus. Žinoma, yra būtina atitikti banko taikomus reikalavimus finansavimui gauti, tokius kaip amžiaus cenzas, uždirbama pajamų sumą, tvarkinga asmens kredito istorija ir pan. Mitas, jog paskolos yra suteikiamos tik gimtinėje gyvenantiems asmenims. Finansavimą būsto remonto darbams atlikti gali gauti lietuviai ne tik gyvenantys gimtojoje šalyje, bet ir emigravę į kitas Europos Sąjungos valstybes bei Norvegiją. Šiuo atveju svarbu, jog asmens deklaruota gyvenamoji vieta būtų Lietuva. Gyvenantiems svetur yra taikomi kitokie reikalavimai dėl uždirbamo pajamų kiekio, darbo stažo paskutinėje darbovietėje, taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į kitas sąlygas, adresuotas paraiškų teikėjams.

Vienas dažniausiai paplitusių mitų, jog kreipiantis dėl paskolos nekilnojamajam turtui įsigyti bei remonto išlaidoms padengti, yra reikalingas užstatas. Asmeniui ar šeimai atitinkant banko keliamus kriterijus, esant teigiamam paskolos paraiškos sprendimui, pinigai išmokami be turto įkeitimo. Taigi, minėti paskolų tipai nereikalauja ne tik turto įkeitimo, bet ir pradinio įnašo. Bet kokio dydžio finansinis įsipareigojimas asmeniui ar šeimai neturi tapti galvos skausmu, todėl dar prieš priimant skolinimosi sprendimą rekomenduojama gerai įvertinti asmenines skolinimosi galimybes.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video