Top Baneris

Europos Komisija palaimino Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektą

2016 rugsėjo 20 d.
„Lietuvos energijos“ vizual.
„Lietuvos energijos“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Europos Komisija (EK) patvirtino, kad „Lietuvos energijos“ Vilniuje statomai atliekų ir biokuro didelio efektyvumo kogeneracinei jėgainei, laikantis Europos Sąjungoje galiojančių valstybės paramos taisyklių, gali būti skirta maždaug 150 mln. eurų valstybės pagalba.

Europos Komisijos teigimu, šis projektas yra naudingas tiek Lietuvos piliečiams, tiek aplinkai ir neiškraipo konkurencijos.

Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektą per Europos strateginių investicijų fondą (ESIF) jau finansuoja Europos investicijų bankas, kuris jėgainės statyboms yra skyręs 190 mln. eurų. Finansavimas pagal vadinamąjį Junkerio planą užtikrins naujai biokuru ir atliekomis kūrenamai kogeneracinei jėgainei palankiausias rinkoje galimas paskolos sąlygas ir palūkanas.

„Šis EK sprendimas ilgai lauktas ir labai svarbus Lietuvai ir vilniečiams. Be valstybės paramos Vilniaus kogeneracinės jėgaines projektas nebūtų įmanomas. Tuo tarpu po šio sprendimo yra visiškai aišku, kad didelio efektyvumo kogeneracinė jėgainė Vilniuje tikrai stovės. Manome, kad jėgainė ne tik padės efektyviai išspręsti susikaupusių atliekų, bet ir aukštų šilumos kainų problemas“, – teigia „Lietuvos energijos“ Kogeneracinių jėgainių projektų tarnybos direktorius Nerijus Rasburskis.

vilniaus kogeneracine jegaine 2

EK šį projektą įvertino remdamasi 2014 paskelbtomis Valstybės pagalbos aplinkos apsaugai ir energetikai gairėmis. Pagal šias taisykles valstybės narės tam tikromis sąlygomis gali teikti valstybės pagalbą didelio naudingumo kogeneracinėms jėgainėms. Vilniaus kogeneracinės jėgainės projektą Vyriausybė 2015 metais pripažino valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

Naujoji Vilniaus kogeneracinė jėgainė, numatoma, galės pagaminti kone pusę Vilniui centralizuotai tiekiamos šilumos ir aprūpinti elektros energija 230 tūkst. namų ūkių. Likęs šilumos poreikis būtų užtikrinamas kitų nepriklausomų šilumos gamintojų bei šilumos tiekėjo. Jėgainės elektrinė galia sieks apie 88 MW, šilumos gamybos apie 227 MW.

Skaičiuojama, kad Vilniaus kogeneracinės projekto vertė turėtų siekti apie 343 mln. eurų.

„Lietuvos energijos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video