Top Baneris

Europos aplodismentai – kvartalui Rasose

2017 rugpjūčio 10 d.
Rūta Leitanaitė ir Rytis Mikulionis. K. Mankausko nuotr.
Rūta Leitanaitė ir Rytis Mikulionis. K. Mankausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kalbantis su užsienio kolegomis apie architektūrą, dažnai tenka išgirsti klausimą – o kaip šiuolaikinė Lietuvos architektūra atrodo Europos kontekste? Kur po 26 metų nepriklausomybės esame – pirmoko ar lygiaverčio kolegos lygyje?

Šiemet vasaros pradžioje įvykęs Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimo Mies van der Rohe prizo renginys davė objektyvų atsakymą: geriausi Lietuvos architektūros pavyzdžiai savo kokybe nenusileidžia kitiems – europietiškiesiems.

Ankstesnėse „Reikia architekto“ laidose buvo kalbinami Mies van der Rohe 2017-ųjų metų apdovanojimo laureatai ir finalininkai: daugiabučio DeFlat Amsterdame, socialinio būsto Navez Briuselyje, Katynės muziejaus Varšuvoje architektai. Šios laidos scenoje – Lietuvos architektai.

Šįmet pirmą kartą istorijoje į geriausių Europoje sukurtų naujų kūrinių keturiasdešimtuką, atrinktą iš daugiau kaip 350 pateiktų projektų, pateko ir mūsų šalies architektų kūrinys. Remiant Lietuvos kultūros tarybai, po Europą keliaujančioje Mies van der Rohe apdovanojimo parodoje ir leidinyje pristatytas architektūros studijų Paleko ARCH studijos ir „Plazmos“ (architektai Rolandas Palekas, Bartas Puzonas, Petras Išora, Rytis Mikulionis, Gytis Vaitkevičius ir Povilas Daugis) suprojektuotas gyvenamųjų namų kvartalas Vilniuje „Rasų namai“.

Gyvenamųjų namų kvartalas „Rasų namai“.

„Žinių radijo“ laidoje „Reikia architekto“ rugpjūčio 10 dieną Rūta Leitanaitė kalbėsis su kūrybinės komandos atstovais architektais Rolandu Paleku ir Ryčiu Mikulioniu.

„Žinių radijo“ laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.

Projekto pristatymą Mies van der Rohe apdovanojimų renginyje iš dalies rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija.

Viso pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video