Top Baneris

Estijos NT rinkoje sudaryta sandorių už rekordinę 6 mlrd. eurų sumą

2022 vasario 2 d.
estija talinas uostas
Talinas. Needpix nuotr.

Estijos žemės tarnybos duomenimis, praėjusiais metais šalies nekilnojamojo turto rinkoje buvo sudaryta 71 718 nekilnojamojo turto perleidimo sandorių, iš kurių 60 725 – pirkimo–pardavimo sandoriai, o bendra sandorių vertė, palyginti su 2020 metais, išaugo perpus ir siekė beveik 6 mlrd. eurų.

Ta buvo naujas rekordas nekilnojamojo turto rinkoje.

Palyginti su 2020 metais, sandorių skaičius išaugo penktadaliu, o didelė paklausa pakėlė kainas visuose rinkos sektoriuose, praneša Žemės tarnyba.

Ankstesnis rekordas fiksuotas 2006 metais, kai apyvarta nekilnojamojo turto rinkoje siekė 4,7 mlrd. eurų.

2018–2020 metais bendra metinė sandorių vertė siekė maždaug 4 mlrd. eurų.

2021 metais sudaryti 35 873 nekilnojamojo turto ir 35 637 butų nuosavybės sandoriai. Bendras sandorių, susijusių su nekilnojamuoju turtu, skaičius išaugo 16 proc., daugiausia dėl padidėjusio namų valdos žemės sklypų sandorių skaičiaus.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Bendras butų perleidimo sandorių skaičius per metus išaugo 23 procentais. Bendra butų nuosavybės sandorių vertė padidėjo 0,8 mlrd. eurų, o sandorių, susijusių su nekilnojamuoju turtu, bendra vertė išaugo 1,2 mlrd. eurų. Prie bendros nekilnojamojo turto vertės didėjimo labiausiai prisidėjo su namų valdomis susiję sandoriai.

Neužstatytos namų valdos paskirties sklypų kainų mediana įvairiose apskrityse labai skyrėsi, priklausomai nuo vietovės.

Palyginti su 2020 metais, bendra butų pirkimo ir pardavimo sandorių vertė išaugo trečdaliu, o Taline vidutinė butų kaina siekė per 200 tūkst. eurų.

 

Šaltinis: BNS

Komentarai