Top Baneris

ESO lengvina darbą rangovams: būtina informacija perkeliama į elektroninę erdvę

2016 gruodžio 8 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) rangovams leido naudotis elektros skirstymo tinklo geografinės informacinės sistemos (GIS) duomenimis. Nuo šiol ESO partneriai, dirbantys su skirstymo tinklų įrenginiais, kelių mygtukų paspaudimu gali gauti visus reikalingus duomenis. Neabejojama, kad toks sprendimas leis padidinti ESO veiklos efektyvumą ir sutrumpinti elektros įvedimo trukmę.

ESO į valstybės valdomos įmonės „GIS-Centras“ administruojamą Lietuvos erdvinės informacijos portalą www.geoportal.lt perkėlė geografinės informacinės sistemos duomenis, kurie bet kuriuo metu prieinami išorės partneriams. Elektroninėje erdvėje rangovams taip pat suteikta prieiga prie elektros skirstymo tinklo įrenginių schemų. Tokiu būdu informacijos, reikalingos darbams elektros skirstymo tinkle atlikti, surinkimas yra atliekamas greičiau ir be ESO darbuotojų įsitraukimo. Skaičiuojama, kad dėl šio pokyčio elektros įvedimo darbų projekto rengimas sutrumpės dviem kalendorinėmis dienomis.

Iki šiol rangovai, norėdami gauti projekto parengimui reikalingą informaciją, turėjo vykti į ESO regioninį padalinį, kur jiems ESO specialistai suteikdavo reikalingą informaciją. Tokios informacijos surinkimas buvo laikui imlus procesas, ypač jei informaciją tekdavo tikslinti.

„Siekdami trumpinti elektros įvedimą ieškome įvairių galimybių, kaip taupyti laiką ne tik vidiniuose procesuose, bet ir darbe su išorės partneriais – projektuotojais, rangovais. Bendradarbiaudami su „GIS-Centru“ elektros skirstymo tinklo geografinę duomenų bazę perkėlėme į www.geoportal.lt, kur su mūsų suteikta prieiga bet kuriuo metu rangovai savarankiškai gali gauti visą reikiamą informaciją. Matome didelę naudą skaitmenizuojant dideles duomenų bazes ir dalį procesų perkeliant iš popierių ar kabinetų į elektroninę erdvę. Tokiu būdu galėsime greičiau ir paprasčiau suteikti reikiamas paslaugas mūsų klientams“, – sakė ESO Tinklų vystymo tarnybos direktorius Rytis Borkys.

Artimiausiu metu planuojama skaitmenizuoti ir dujų skirstymo tinklo geografinius duomenis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video