Blog

Energetikos muziejus nebesipriešina „Hilton“ kaimynystei

Viešbučio „Hilton“ vizual.

Praėjusiomis savaitėmis sostinėje brendęs konfliktas tarp Energetikos muziejaus dalininkų ir sostinės savivaldybės dėl muziejaus vadovybės neva patiriamo spaudimo priimti verslui, bet ne visuomenei naudingą sprendimą – pritarti šalia Energetikos muziejaus suplanuotoms viešbučio statyboms, regis, pasibaigs taikiai.

Po penktadienį vykusių išsamaus planų pristatymo ir visų suinteresuotų pusių derybų, muziejaus dalininkai paprašė investuotojo pateikti papildomos informacijos dėl teisių ir prisiimamų pareigų.

Šiandien „Vičiūnų“ įmonių grupė išplatino pranešimą, kad, pritarus muziejaus dalininkams, yra pasirengusi pradėti investicinius darbus, rengdamasi statyti žymiam tarptautiniam tinklui „Hilton“ priklausantį viešbutį. Visą viešbučio ir greta esančios muziejaus teritorijos viziją sukūrė architektas Algirdas Kaušpėdas. Architektas įsitikinęs, kad įgyvendinus projektą bus išryškintas senasis muziejaus pastatas, kuriame 1903 metais pradėjo veikti pirmoji Vilniaus elektrinė. Viešbučio fasadą ketinama padengti fotovoltiniais elementais, kurie generuos elektros energiją.

„Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Šarūnas Matijošaitis pabrėžė, kad statytojai miestiečiams padovanos naują atvirą erdvę-terasą, jungiančią muziejų ir viešbutį (panašią terasą miestiečiams yra įrengęs bankas „Swedbank“ greta savo pagrindinio pastato Konstitucijos prospekte), bus pastatyta požeminė 1000 kv. m muziejaus ekspozicinė salė.

Parašykite komentarą

Atsiliepimų nėra.