• ruukki
  • tikkurila
  • ruukki
  • tikkurila

Energetikos ir priešgaisrinės saugos specialistai tikrins maldos namus

2016 gegužės 13 d.
ceikiu baznycia 4
Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčia (ignalinatic.lt nuotr.)

Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) prie Energetikos ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos specialistai telkia jėgas – kartu tikrins šventoves, kad šios būtų apsaugotos nuo gaisro grėsmės ir jose būtų saugu tikintiesiems.

Per pastaruosius metus ugnis nuniokojo ne vienus maldos namus. Dažniausia gaisrų priežastis – netvarkingai įrengta elektros instaliacija ar jose įvykę gedimai.

„Mūsų šalyje daug šventovių. Nors laikas joms gailestingas, tačiau gaisrai – ne. Norėdami, kad jos būtų apsaugotos nuo gaisrų, maldos namuose tikrinsime elektros instaliaciją, vertinsime, ar ji tinkamai įrengta ir yra saugi, ar nekyla grėsmė aplinkai bei žmonėms“, – aiškino VEI viršininkas Jurgis Dumbrava. Jis pažymėjo, kad VEI specialistai taip pat tikrins ir šildymo sistemos įrenginius bei rekomenduos, kokių priemonių imtis, kad šildymas būtų efektyvus.

Savo ruožtu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai įvertins maldos namų priešgaisrinę būklę – patikrins, ar evakuacijos keliai ir išėjimai laisvi ir parengti žmonėms evakuoti bet kuriuo paros metu, ar techniškai tvarkingi apsaugos nuo žaibo įrenginiai, gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemos, gesinimo priemonės, ar vykdoma šios įrangos techninė priežiūra, ar maldos namų darbuotojai instruktuojami ir mokomi gaisrinės saugos klausimais. Patikrinimus atliekantys specialistai pamokys maldos namų atsakingus darbuotojus saugaus elgesio taisyklių, siekiant nesukelti gaisro, ir kaip elgtis jam kilus.

Per šiuos metus abiejų institucijų specialistai numatę kartu patikrinti 62 maldos namus. Iš jų 29 yra medinės architektūros statiniai – bažnyčios, koplyčios ir cerkvės. Kadangi tik energetikos ir priešgaisrinės apsaugos specialistai yra kompetentingi atsakyti, ar šventovės yra apsaugotos nuo gaisro pavojaus, tikimasi, kad šie patikrinimai turės teigiamos naudos siekiant, kad maldos namų sienose būtų kuo mažiau liepsnų „žaizdų“.

Tikrinamų maldos namų sąrašaswww.vei.lt.

Komentarai

statyba ir architektura
archicad