Top Baneris

Elektros pastotėje neliks sunaikintų žydų kapinių paminklinių akmenų

2016 birželio 22 d.
S. Žiūros nuotr.
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kone prieš metus greta sovietmečiu pastatytos elektros pastotės Olandų gatvėje, kuriai sumūryti buvo panaudoti žydų antkapiai, atsirado atminimo lenta, kurioje lietuvių ir anglų kalbomis įrašyta: „Šis statinys – Sovietų valdžios barbariškumo pavyzdys. Jis pastatytas iš senųjų žydų kapinių Olandų g. antkapių, išdraskytų 1965–1968 metais. Artimiausiu metu šis statinys bus demontuotas, o antkapių akmenys bus perkelti į Olandų g. kuriamą kapinių memorialą.“

Praėjus metams, savivaldybė savo pažadą ištesėjo: pasibaigus šildymo sezonui, pradėta išmontuoti transformatorinės dalis, kurios statybai sovietai panaudojo akmenis iš žydų antkapinių akmenų. Šiuos darbus planuojama užbaigti iki rudens. Dalis antkapių bus perkelti į memorialą, o smulkesni fragmentai – palaidoti kapinėse.

Sprendimai dėl elektros pastotės konstrukcijų ir apdailos remonto bus priimti pasitarus su projektuotojais ir ekspertais bei statinio savininkais – „Vilniaus šilumos tinklais“, ESO, nuomininku „Vilniaus energija“.

Dar vienas objektas – laiptai, vedantys į Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios pastatą (Pylimo g.). Juos, pasitarus su žydų bendruomene, praėjusiais metais taip pat siūlyta išardyti, o paminklinius akmenis perkelti.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video