Top Baneris

Eksponuojami Marijampolės sporto arenos architektūrinio konkurso darbai

2019 gruodžio 19 d.
Marijampolės arena
Marijampolės sav. nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šį rudenį paskelbtas „Architektūrinės koncepcijos (idėjos) daugiafunkcei sporto arenai Vokiečių g. 15, Marijampolėje“ konkursas priartėjo prie kulminacijos. Šiandien M. B. Stankūnienės menų galerijoje (Vilkaviškio g. 2 II a.) pradėti viešai eksponuoti aštuonių konkurso dalyvių darbai.

Pirmieji architektūrinės idėjos konkurso dalyvių darbus apžiūrėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas, taip pat mero patarėja Agnė Pavelčikienė. Darbų ekspozicija veiks iki 2020 m. sausio 5 d. Viešas darbų aptarimas vyks Marijampolės savivaldybės administracijoje (Marijampolė, J. Basanavičiaus a. 1) 2020 m. sausio 14 d. 17.00 val.

Savivaldybės mero nuomone, daugiafunkcė sporto arena visų pirma turi būti patogi jos lankytojams. „Nesitikėjome, kad sulauksime tiek daug dalyvių. Aštuoni dalyviai jau rodo, kad tikrai bus iš ko atsirinkti geriausius sprendimus. Iš pirmo žvilgsnio visi variantai atrodo neblogai, žinoma, visi jie turi savo privalumų ir trūkumų, bet, mano manymu, svarbu atsižvelgti į statybų kainą, taip pat į vėlesnį racionalų pastato valdymą. Svarbiausia, kad pastatas būtų tikrai daugiafunkcis ir lengvai pritaikomas įvairioms sportinėms ir kultūrinėms reikmėms. Tikiuosi, kad konkurso nugalėtojas bus paskelbtas jau kitų metų pradžioje, o iki tol kviečiu visus marijampoliečius aktyviai lankyti ekspoziciją ir išreikšti savo nuomonę užpildant tam paruoštą apklausą.“, – sakė P. Isoda.

Marijampolės arena

Marijampolės arena

Marijampolės arena

Architektūrinės idėjos konkurso nugalėtoją paskelbs Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija. Vertinimo komisijai kiekvieno projekto recenziją pateiks ekspertai: Artūras Imbrasas – didelę viešųjų pastatų projektavimo patirtį sukaupęs architektas ir Arūnas Aidukas – buvęs Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Investicijų skyriaus vadovas, vertinęs daugelį Valstybės investicijų programos lėšomis finansuotų sporto objektų. Gyventojai taip pat turės galimybę pareikšti savo nuomonę ekspozicijos vietoje užpildydami anketą. Nugalėtoją rinks komisija, atsižvelgdama į ekspertų ir gyventojų nuomonę.

Marijampolės arena

Marijampolės arena

Marijampolės arena

Marijampolės arena

Planuojama daugiafunkcė sporto arena pagerintų savivaldybės sporto, kultūros, švietimo, laisvalaikio ir sveikatingumo paslaugų kokybę bei padidintų šių paslaugų prieinamumą. Arenoje tikimasi sukurti daugiafunkcę infrastruktūrą, kurioje būtų įrengta FIBA Europe reikalavimus atitinkanti krepšinio salė su ne mažiau kaip 3000 sėdimų vietų. Konkurso sąlygos reikalauja, kad universali salė būtų pritaikyta sporto, kultūros, laisvalaikio ir sveikatingumo renginiams, taip pat rankinio, salės futbolo, tinklinio varžyboms ir atitiktų minėtų sporto šakų tarptautinių federacijų keliamus reikalavimus bei turėtų apšilimo zonas. Projekte turi būti numatytos viešos erdvės maitinimo paslaugoms teikti, vykdyti spaudos konferencijas, parodas bei administracinės patalpos aptarnaujančiam personalui ir administracijai, patalpos įrangos sandėliavimui, techninės zonos, pakrovimo ir iškrovimas rampos, ypatingiems svečiams ir žiniasklaidai skirtos zonas. Konkurso dalyviai taip pat turi numatyti persirengimo kambarius, pritaikytus renginių ir koncertų dalyviams, pritaikyti laikančiąsias konstrukcijas renginių ir sporto varžybų techninei įrangai montuoti ir prižiūrėti.

Siekiant užtikrinti patogų patekimą į daugiafunkcį sporto kompleksą konkurso dalyviai greta projektuojamos arenos turėjo numatyti automobilių stovėjimo aikšteles, stovėjimo vietas autobusams, atskirti techninio-aptarnaujančio, bei žiūrovų transporto srautus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video