Top Baneris

Ekspertų išvados skubina remonto darbus seniausiame Lietuvos kino centre

2016 lapkričio 24 d.
Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.
Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno kino centras „Romuva“, remdamasis ekspertų išvadomis, skubiai ieško galimybių pradėti salės remontą. Avarinės būklės salėje filmų rodymas ir kiti renginiai nebegalimi. Kino centro veiklą planuojama tęsti kitose erdvėse.

Prasidėjus naujajam Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos etapui, 2014 metais, imtasi paruošiamųjų darbų, skirtų pritraukti ES lėšų pastato tvarkybos darbams: atliekami reikalingi pastato tyrimai, rengiami projektiniai pasiūlymai ir techninis projektas, vertinimui pateiktas investicinis projektas.

„Pastato kapitalinis remontas jau buvo numatytas, tačiau nesitikėjome jį pradėti taip skubiai. Siekdami išvengti galimų nelaimių esame priversti nutraukti filmų rodymą ir remontą pradėti nedelsdami. Norime nuraminti – kino centro veikla nenutrūks, šiuo metu ieškome kitų patalpų laikinai perkelti veiklą, – komentavo l.e.p. direktorė Monika Inčerytė. – Tokios pačios salės ir senojo kino teatro Kaune nėra, tačiau svarbu tęsti veiklą kitose, alternatyviose erdvėse, svarbu, kad kauniečiai turėtų galimybę pamatyti nekomercinį kiną bei dalyvauti festivaliuose.“

Legendinis kino teatras „Romuva“ pastatytas 1940 metais. Pastatas, ypatingas savo modernizmu, vilioja ne tik miestiečius, bet ir svečius į čia rodomų nekomercinių filmų peržiūras, įvairius renginius ir ekskursijas. Išgyvenęs skirtingus laikotarpius kino teatras išsaugojo savo veiklą ir istorinį paveldą, tačiau jau kurį laiką laukė remonto. Gavęs Europos paveldo ženklą pripažintas svarbiu ne tik Kauno, tačiau visos Lietuvos ir Europos kontekste.

„Romuvos“ kino teatro inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video