Top Baneris

Ekskursijose – Vilniaus gynybinės sienos ir Lazdynų istorijos

2016 rugpjūčio 8 d.
„Gynybinės sienos takais“. Nuotr. aut. Ramūnas, Andrius Pavelko
„Gynybinės sienos takais“. Nuotr. aut. Ramūnas, Andrius Pavelko
Pasidalykite straipsniu

Projekto „Gatvės gyvos“ kūrėjai ir toliau kviečia pažinčiai su Vilniumi. Šįkart ekskursijose – gynybinė siena ir sovietmečio puošmena – Lazdynų gyvenamasis rajonas.

Gynybinės sienos takais

Vilnius kadaise buvo tikra Viduramžių Europos sostinė su pilimi ir miestą juosiančia gynybine siena. Šiandien sienos fragmentus plika akimi atpažinti be galo sunku, o jos mūrai tyliai pasislėpę senamiesčio kiemuose. „Gatvės gyvos“ kviečia kartu pasivaikščioti autentiška buvusios Vilniaus gynybinės sienos linija ir pajusti, kur buvo miestas, o kur – jau užmiestis.

Susitikimo data ir laikas: rugpjūčio 8 d., 19:00 val. Susitikimo vieta: Aušros Vartų g. 14 (prie Šv. Teresės bažnyčios). Trukmė: apie 2:30 val. Pabaigos taškas: Bazilijonų/Pylimo g. sankryža.

Dar kartą apie Lazdynus

Be įprastinių maršrutų architektūrinių paminklų tema, 1980 metais Vilniaus kelionių ir ekskursijų biuras turistams siūlė ir 2 valandų trukmės kelionę autobusu „Lazdynų naujų statybų rajonas“.

Iš tiesų, tik pastatyti Lazdynai tapo Lietuvos ir visos SSRS superžvaigžde: pirmą kartą istorijoje Lenino premija suteikta už gyvenamojo rajono statybą, apie Lazdynus sumontuoti reklaminiai filmukai, išleisti įvairiausi bukletai bei fotoalbumai, šlovinantys naująją gyvenvietę. Žinoma, visa tai buvo seniai – Lazdynų saulė jau gerokai prigesusi, o gyventojų atsiminimuose be daugybės privalumų į paviršių iškyla ir tokie dalykai kaip dažnai pasitaikęs statybinis brokas.

2016-uosius rajonas pasiekė palyginus mažai pasikeitęs: čia vis dar gyvena daug to meto naujakurių, vietiniai parduotuves vadina „Paparčiu“, „Riešutu“, o automobilių triukšmą gesina seni pušynėliai. „Gatvės gyvos“ kviečia drauge nusikelti laiku atgal į 8-ąjį dešimtmetį ir pasižiūrėti, kaip šiandien laikosi to meto rajonas – etalonas Lazdynai.

Susitikimo data ir laikas: rugpjūčio 9 d., 14:00 val. Susitikimo vieta: „Kanklininkės“ skulptūra (Žėručio-Architektų g. sankirta). Trukmė: apie 2:30 val. Pabaigos taškas: Plikakalnio atodanga.

lazdynai

Lazdynai

„Gatvės gyvos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video