Top Baneris

Ekskursijoje – tarpukario Klaipėdos gyvenamieji kvartalai

2016 birželio 16 d.
Pasidalykite straipsniu

Birželio 18-ąją, šeštadienį, 13 val. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto specialistai visus kviečia į ekskursiją „Tarpukario Klaipėdos gyvenamieji kvartalai šiandien“.

Tarpukariu iškilę Klaipėdos gyvenamieji kvartalai turėjo išspręsti gyvenamojo ploto problemą mieste. Šiandieniame uostamiesčio plane vis dar galima atpažinti keliolika tuo laikotarpiu pastatytų kvartalinių struktūrų, skirtų tiek menkesnes pajamas turėjusiems XX amžiaus 3–4-ojo dešimtmečių klaipėdiečiams, tiek ir anuometiniam miesto elitui.

Šiose struktūrose buvo įgyvendamos ir vėliau dar ne vieną dešimtmetį praktikuotos socialinės lygybės, būsto funkcionalumo, žaliųjų ir gyvenamųjų zonų dermės ir kt. idėjos.

Kokiuose būstuose gyveno klaipėdiečiai tarpukariu ir kokios to laikotarpio gyvenamosios struktūros tebėra atpažįstamos šiandieniame miesto plane? Kuo skiriasi šios struktūros, lyginant jas viena su kita? Į šiuos ir kitus klausimus bus bandoma atsakyti renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ metu organizuojamoje ekskursijoje „Tarpukario Klaipėdos gyvenamieji kvartalai šiandien“.

Dalyviai laukiami Girininkijos stotelėje (joje sustoja miesto autobusai Nr. 3 ir 15, kryptis – ligoninė. Girininkijos ir Liepojos g. kampas). Planuojama ekskursijos trukmė 5 val.

Ekskursiją veda Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto dr. Vasilijus Safronovas.

LAS Klaipėdos skyriaus inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video