Top Baneris

Ekologiškumo ir gamtos dermė naujajame „Ergolain“ projekte

2022 kovo 1 d.
valgykla
Gintauto Rapalio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Biuro ir HORECA baldų projektų „Ergolain“ įmonių grupės ekspertai, kurdami „Komfovent“ vėdinimo įrangos gamyklos ir administracijos pastato interjerą, pritaikė šiuolaikiškus tvarumo, ergonomiškumo ir funkcionalumo sprendimus.

Įrengdami šį A+ energinio naudingumo klasės kompleksą, kurį sudaro 3 aukštų administracinis pastatas, 2 aukštų gamybos patalpos ir sandėliavimo erdvė, „Ergolain“ profesionalai siekė sujungti praktiškumą ir estetiką bei sukurti harmonijos pojūtį.

Gamtos ritmu

Ypač daug dėmesio ir laiko buvo skirta bendrųjų patalpų interjero kūrimui. Pagrindinis „Ergolain“ specialistų tikslas buvo pagal architektų sumanytą koncepciją sukurti jaukias bendrąsias erdves. Interjeruose dominuoja gamtos motyvai, kurie sukuria ramybės, švaros, išbaigtumo įspūdį. Erdvėse vyrauja žalia spalva ir medžio dekoro detalės. Pavyzdžiui, patalpų sienų ir lubų apsiuvimui panaudotos ąžuolo dekoro plokštės. Erdvėje dominuoja natūralios medžiagos, betonas, stiklas, medis. Pažymėtina, kad naudojamomis medžiagomis siekiama pabrėžti ekologiškumo ir tvarumo svarbą, nes draugiškumas gamtai yra esminė šio projekto koncepcija.

Atriumas

Pagrindinę pastato ašį „Ergolain“ apsiuvo medžio dekoru, ji simbolizuoja medžio kamieną. Centrinė pastato dalis, ovalo formos atrijus su natūraliais augalais, pabrėžia ekologijos temą. Medžio dekoras, kuris yra pagrindinis interjero akcentas, matomas iš visų biuro erdvių.

Ekologija, tvarumo principai, harmonija su supančia aplinka yra kertiniai „Ergolain“ principai, kuriais remiantis įrengiami užsakovų patikėti objektai. Pasak ekspertų, kaskart ieškant interjero sprendimų stengiamasi sukurti tokią aplinką, kurioje būtų ne tik patogu dirbti, bet ir malonu būti, kolegiškai bendrauti, o prireikus ir pailsėti nuo darbo šurmulio.

„Ergolain“ baldų sprendimai

„Ergolain“ savo nuosavame fabrike Šiaulių rajone pagal individualų architektų sukurtą dizainą gamina išskirtinius baldus. Ne išimtis ir šis projektas – dalis vienetinių nestandartinių, specialiai „Komfovent“ projekto interjerui pritaikytų baldų buvo gaminami „Ergolain“ gamykloje.

Su COVID-19 keliamais iššūkiais teko susidurti ir įgyvendinant šį projektą. Pandemija sutraukė pasaulinio tiekimo grandinę, todėl „Ergolain“ reikėjo ieškoti būdų, kaip gauti tinkamų žaliavų kiekį, kurių visiems šiuo metu trūksta. Be to, dėl nestabilaus žaliavų tiekimo arba jų trūkumo teko nuolat ieškoti alternatyvių medžiagų, kurios atitiktų užsakovų keliamus reikalavimus. Kita vertus, integruojant kitokias medžiagas į projektą, reikia pasistengti nenutolti nuo architektų sukurtos koncepcijos. Dar vienas pandeminės realybės iššūkis – suspėti įgyvendinti projektą, nepaisant trukdžių. Galima pasidžiaugti, kad „Ergolain“ komanda jį įveikė sklandžiai – projektas pagal suderintą grafiką ir etapus įgyvendintas laiku.

Įdomūs faktai apie „Komfovent“ projektą

• Sienų, lubų ir durų apsiuvimui buvo panaudota 1500 m2 nedegios BS1 klasės ir 1000 kv. m įprastos LMDP ąžuolo dekoro plokštės.
• Atrijaus viduryje – gėlynas su apšvietimu medinėje klomboje, kurios perimetras siekia 21 metrą.
• Specialiai šiam projektui pagamintos 78 rūbinės persirengimo spintelės.
• Valgykloje pagaminta 13,5 m ilgio maisto išdavimo linija ir įrengta 150 sėdimų vietų.
• Visi projekto baldai ir panaudotos medžiagos svėrė 32 tonas.

ergolain logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video