Top Baneris

Utenoje bus statomas viešbutis

2024 birželio 6 d.
viesbutis Utenoje
Studijos „Archispektras“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

UAB „Translinija“, bendradarbiaudama su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „EIKA Development“, imasi naujo projekto – Utenoje planuoja statyti viešbutį su restoranu, konferencijų centru bei SPA zona. J. Basanavičiaus gatvėje, buvusio banko vietoje, iškilsiantį viešbutį planuojama baigti statyti 2026 metais.

Viešbučiu pavers buvusį banko pastatą

Naujasis viešbutis bei restoranas įsikurs dviejuose pastatuose. 1933 metais iškilusiame banko pastate planuojama įkurti administracines patalpas, restoraną ir dvejus VIP apartamentus. Garsių tarpukario modernizmo architektų Arno Funko ir Mykolo Songailos projektuotas Lietuvos banko pastatas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, todėl šioje dalyje patalpų struktūra ir išplanavimas bus keičiami minimaliai, išsaugant pastato vertingąsias savybes.

Kaip sakė projekto savininkas, bendrovės „Translinija“ vadovas Valdas Trinkūnas imtis šio projekto paskatino aukšto lygio apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų Utenoje stoka bei asmeninės sąsajos su miestu. „Vietos savivaldybė bei pramonės atstovai apie viešbučio būtinybę kalba jau labai seniai, bet iki šiol buvę  planai taip ir likdavo neįgyvendinti. Prisidėjo ir tai, kad ir pats esu berniokas iš pa Utenas“, – apsisprendimą imtis projekto lėmusius motyvus atskleidžia V. Trinkūnas. Verslininkas džiaugiasi, kad Utena per šimtmetį išsaugojo originalios architektūros pastatą ir viliasi, kad po rekonstrukcijos jis taps miesto svečių bei miestiečių traukos vieta.

Už projekto valdymą yra atsakinga UAB „EIKA Development“. „Džiaugiamės UAB „Translinija“ kvietimu savo žiniomis bei patirtimi prisidėti prie unikalaus pastato Utenoje konversijos. Tikime, kad kartu sukursime ne tik papildomos vertės būsimam SPA viešbučiui, bet ir paskatinsime dalį žmonių aplankyti nuostabų Utenos miestą“, – sako Martynas Žibūda, „EIKA Development“ generalinis direktorius.

Senojo pastato atspindžiai naujoje architektūroje

Istorinis pastatas stikline dviejų lygių galerija bei požemine jungtimi bus sujungtas su nauja pastato dalimi, iškilsiančia vietoje devintajame dešimtmetyje pastatyto banko priestato.

Pagal architektūros studijos „Archispektras“ projektą, penkių aukštų pastate įsikurs 46 kambariai. Rūsyje numatytos pagalbinės patalpos, SPA zona ir sporto salė. Naujo pastato fasado architektūra derinama su senuoju banko pastatu. Fasado grafiniame sprendime akcentuojamos vertikalės bei langų sudalinimo proporcijos panašūs į tarpukario statinio, rašoma įmonės pranešime.

Planuojamas priestatas yra aukštesnis nei esamas banko pastatas, bet jis yra atitraukiamas į antrą planą, kad žiūrint iš visų pagrindinių apžvalgos taškų, J. Basanavičiaus gatvėje banko pastatas nebūtų užstojamas ar kitaip užgožiamas. Pagal architektų planą, naujas priestatas bankui sukurs nedominuojantį foninį užstatymą. Be to, senasis pastatas atsispindės veidrodiniame naujojo pastato fasade.

viesbuti Utenoje
Studijos „Archispektras“ vizualizacija

Autentiški elementai naujame interjere 

Senojo pastato tvarkybos darbų projektą rengusi bendrovės „Archinova“ architektė ir projektų vadovė Aušra Gvildienė šį objektą pažįsta nuo 2006-ųjų, kuomet pastatas buvo remontuojamas.

Architektė džiaugiasi, kad per laiką puikiai išliko visas pagrindinis modernistinio pastato tūris. „Šį pastatą išgelbėjo tai, kad jis nekeitė nei funkcijos, nei paskirties. Čia visada veikė bankas.

A. Gvildienės teigimu, rekonstruojant pastatą, bus išsaugotas originalus granitinio tinko fasadas bei vidaus sienų tinkas. Pastato stogą numatyta dengti XX a. pradžiai būdingomis Marselio tipo keraminėmis čerpėmis. „Originalūs skardiniai stogo bokšteliai niekada nebuvo raudoni, jie buvo pilki ir šią spalvą vėl atkursime. Lietaus nuvedimo sistemą darysime iš cinkuotos skardos“, – fasado tvarkybos darbus komentuoja A. Gvildienė.

Statytojas įsipareigoja išsaugoti ir į Kultūros vertybių registrą įtrauktus buvusio banko interjero elementus: betono mozaikos grindis, marmuro plokštėmis dengtas kolonas, ąžuolines duris, laiptų turėklus, tambūrus, žalvario groteles, kai kuriuos baldus ir kitas autentiškas detales. „Jei aš pakliūčiau į Uteną, ir užeičiau į buvusį banką, tikrai norėčiau pamatyti išlikusius istorinius elementus. Vienas iš tokių dalykų – pagrindinėse salėje esantys kontuarai – darbuotojus atskiriančios sienelės. Dauguma jų puikiai išsilaikę, kai kuriuos reikės atkurti, nes jie apgadinti. Bus restauruoti ir autentiški minkštasuoliai su staliukais. Manau, juos puikiausiai galima integruoti į būsimą restoraną. Buvusioje banko saugykloje planuojame įrengti degustacinę patalpą“, – kalba A. Gvildienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video