Efektyvus, ekologiškas ir ekonomiškas šildymas iš žemės gelmių

Efektyvus, ekologiškas ir ekonomiškas šildymas iš žemės gelmių

Medzio stilius foto Lukas Mykolaitis. 5 2
Luko Mykolaičio nuotr.

Energijos suvartojimo kiekiui nepaliaujamai augant, vis daugiau kalbama ne tik apie jos taupymo, bet ir apie optimizavimo procesus. Atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas pastatuose jau seniai ne naujiena, tiek architektai, inžinieriai, projektų vystytojai, tiek privačių namų savininkai ieško tvarių energijos taupymo metodų savo projektams.

Vienas moderniausių atsinaujinančių energijos šaltinių yra geoterminė energija. Panaudota kaip šiluminė energija, ji tampa efektyviu ir tvariu pasirinkimu pastato šildymo sistemoms. Lietuvoje geoterminis šildymas po truputį, bet užtikrintai žengia į rinką ir siūlo konkurencingą alternatyvą tradiciniams šildymo būdams. Ekologiškumas, greitas montavimas aikštelėje, mažesnės sąnaudos ir saugumo užtikrinimas padeda geoterminiam šildymui bei aušinimui sėkmingai skintis kelią Lietuvos statybų sektoriuje, o įmonė UAB „Franklis“ – viena rinkos lyderių, inovatyviausias technologijas naudojanti, geoterminio šildymo gręžinius ir sistemas įrengianti komanda.

Tam, kad būtų įrengta tvari šildymo sistema, svarbu atlikti kiekvienos patalpos šilumos poreikio skaičiavimo ir šildymo sistemos projektavimo darbus. Neteisingai įrengta ir nesubalansuota šildymo sistema gali pareikalauti didesnių investicijų, nei iš tikrųjų reikėtų. Be to, parinkus namo šilumos poreikių neatitinkančią šildymo sistemą, mažės jos ilgaamžiškumas, taip pat galimos didelės eksploatacinės išlaidos. UAB „Franklis“ naudoja novatoriškus šilumos siurblius „Protis“, gaminamus Lietuvoje, ir elektroninio agento įpurškimo technologiją, kuri padidina šilumos siurblio efektyvumą net 15 procentų. Šilumos siurbliuose „Protis“ naudojama naujausia technologija rinkoje – asimetriniai šilumokaičiai. Ši technologija pagerina termines sistemos eksploatacines savybes: kuria efektyvesnius mainus tarp šaldymo agento ir antifrizo, naudoja mažesnį šaldymo agento kiekį, 30 proc. sumažina energijos sąnaudas cirkuliacijai, o mažesnis komponento dydis leidžia įmonei kurti kompaktiškesnes sistemas.

DSC 0051

Standartinė geoterminės energijos išgavimo technologija paremta vertikaliai orientuotais gręžiniais. Vertikalūs gręžiniai reikalauja daug vietos, ypač komerciniuose projektuose, kadangi tarp jų būtina išlaikyti atstumą, taip pat yra sudarkoma aplinka. Dėl šių priežasčių dažnai geoterminių sistemų atsisakoma. Šiandieninės inovatyvios technologijos leido sukurti GRD patentuotą gręžimo metodą, naudojamą UAB „Franklis“ komandos, kuomet gręžiniai orientuoti ne vertikaliu, o radialiniu būdu – įstrižais kampais iš vieno šulinio, visomis kryptimis. Ši sumani technologija taupo vietą, užtenka vos 1 m2 žemės ploto, nedarko aplinkos ir suteikia galimybę energiją pasiimti net po pastatais ar gręžti patalpų viduje. GRD gręžiniai labai efektyvūs, nes labai atitolsta vienas nuo kito, jie neturi paslėptų jungčių po žeme, o instaliacijos kaina – patrauklesnė nei vertikalių gręžinių.

Kaune įsikūrusio „Medžio stiliaus“ salono pastatui architektai ir projekto vystytojai priėmė ne vieną inovatyvų sprendimą, tarp kurių ir geoterminio šildymo sistemos įrengimas. Sistema pritaikyta unikaliai pagal užsakovų pageidavimus, suformuotas gilesnis nei įprastai (50–100 m gylio) gręžinys tam, kad atitiktų „Medžio stiliaus“ vidaus temperatūros komforto reikalavimus. Salono darbuotojams suteikiama galimybė šildymą reguliuoti patiems – kiekvienas šilumos siurblys „Protis“ pajungiamas prie centrinio serverio. Pastato viduje įmontuota reguliavimo sistema ne tik užtikrina komfortą pagal kliento poreikius, bet ir, reguliuojant tam tikrus parametrus, naudotojui ekrane parodo, kiek jam tai kainuos, todėl tai ir energiškai efektyvus, ir ekonomiškas projekto užsakovų pasirinkimas.

Naujos technologijos, gręžimo metodai skatina geoterminį šildymą vis plačiau skverbtis į Lietuvos rinką. UAB „Franklis“ siūlo ir saulės kolektorius, vienintelį pasaulyje plokščią vakuuminį kolektorių, taip pat radiatorių alternatyvą – fankoilus, į pastato paviršius integruotą vidaus šildymo sistemą. Pasirinkus geoterminį šildymą tiek lubos, tiek sienos gali tarnauti ne tik pastato šildymui, bet ir vėsinimui. Negana to, geoterminio šildymo eksploatacinis efektyvumas įspūdingas net esant ilgai šaltai žiemai. Geoterminiai šilumos siurbliai naudoja gamtos energiją, kuri kaupiasi žemėje ištisus metus, todėl tokia šildymo ir aušinimo sistema padeda sutaupyti nepatiriant jokių nepatogumų net smarkiai atšalus orams. Tai ypač efektyvus, komfortabilus, ekonomiškas ir ekologiškas gyvenamojo būsto ar kitokios paskirties patalpų šildymo būdas.

PARTNERIO TURINYS

Temos: protis, Šilumos siurbliai, uab franklis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai