Top Baneris

Dviračių takas Kauno Aleksote – ir susisiekimui, ir laisvalaikio pramogai

2017 gegužės 8 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kauno dviračių takų žemėlapis iki rudens pabaigos pasipildys nauja trasa, kurią dviratininkai, ko gero, išbandys tik kitą pavasarį. Bet kauno savivaldybė jau džiaugiasi – šiuolaikiškai įrengtas 4 kilometrų ilgio ir 2,5 metrų pločio dviračių takas bus nutiestas palei visą Aleksote esančią Veiverių gatvę.

Darbus kelininkai praėjusią savaitę pradėjo nuo S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo. Būtent šioje gatvės pusėje nuo Vytauto Didžiojo tilto iki pat Garliavos ir vinguriuos naujasis takas. Greta jo bus nutiestas ir pėstiesiems skirtas 1,5 metrų pločio takas. Greta bus įrengtas modernus LED apšvietimas.

Pasak Kauno savivaldybės atstovų, darbų pradžioje šalinami seno, kelis dešimtmečius neremontuoto asfaltuoto tako likučiai. Iš paskos eina elektrikai, kurie tiesia požemines komunikacijas. Vėliau bus įrengiami takų pagrindai ir klojama nauja danga. Visus darbus planuojama pabaigti spalio mėnesį.

„Jau dabar galiu pasakyti, kad tai bus vienas gražiausių dviračių takų Kaune. Ši trasa bus tinkama ne tik pasivažinėjimui laisvalaikiu – tai bus takas, kuriuo visi Aleksote ir Garliavoje gyvenantys kauniečiai galės patogiai ir saugiai pasiekti miesto centrą“, – teigė vicemeras Povilas Mačiulis.

Prieš mėnesį atšilus orams darbai užvirė Jonavos gatvės pabaigoje, kur šią gatvę ir Kleboniškio mišką netrukus sujungs šiuo metu įrenginėjama nauja dviračių tako atkarpa. Draugiški dviratininkams taps ir Vytauto prospekto šaligatviai, kur jau keletą savaičių klojama nauja danga. Vasaros pabaigoje ketinama startuoti ir Savanorių prospekte, kurio kairiojoje pusėje (žiūrint nuo miesto centro) bus nutiestas naujas dviračių takas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video