Top Baneris

Dviem Kauno miesto gatvėms – ne asfalto lopai, bet solidi rekonstrukcija (1)

2017 kovo 13 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pagrindinės medine architektūra garsėjančio Kauno Aukštųjų Šančių rajono gatvės pagaliau sulauks pokyčių. Savivaldybė paskelbė, jog duobėtos Verkių ir Prancūzų gatvių rekonstrukcija prasidės pirmąją balandžio savaitę. Pirminiai šių gatvių rekonstrukcijos projektai pristatyti dar 2013 metais, tačiau realių rekonstrukcijos darbų jos nesulaukė iki pat dabar.

Specialistų atlikti tyrimai parodė, jog vienintelis galimas sprendimas šioms gatvėms yra esminė rekonstrukcija važiuojamoje kelio dalyje įrengiant šalčiui atsparius smėlio ir skaldos pagrindus, paklojant storą naujo asfalto sluoksnį ir įrengiant naujus šaligatvius. Pasak savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, analogišku būdu pernai buvo suremontuota Birštono gatvė.

Prancūzų ir Verkių gatvėse bus įrengtos lietaus nuotekų ir apšvietimo sistemos, šaligatviai pritaikyti neįgaliesiems ir dviratininkams. Rekonstrukcijos metu dviejose Prancūzų gatvės sankryžose su Verkių ir Breslaujos gatvėmis bus įrengtos žiedinės sankryžos.

„Šiuo metu tai pavojingos, sudėtingos ir avaringos sankryžos, susikertančios smailiais kampais – nesaugios nei vairuotojams, nei pėstiesiems. Panaši situacija prieš kurį laiką buvo Radvilėnų plento ir J. Basanavičiaus gatvių sankirtoje. Ten įrengus žiedą, eismo saugumo problemos išnyko“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Taip pat bus keičiamos ir po šiomis gatvėmis esančios šiluminės trasos. Preliminariai planuojama, kad visi darbai bus užbaigti 2018 metais. Tikslus darbų grafikas ir eismo pakeitimai paaiškės artimiausiu metu. Projekto vertė siekia 3,6 mln. eurų.

Praėjusiais metais Šančiuose kelininkai išasfaltavo Sodų, Kaišiadorių, Ringuvos, Siūlų, A. Šociko, Motorų ir Plieno gatves bei įvažiavimus į Kauno suaugusiųjų mokymo centrą, Šančių pagrindinę mokyklą ir Šančių lopšelį – darželį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • zieviene

    2017-05-02, 12:40  

    Sveiki,

    Gyvename Plieno g. – ji tikrai naujai neasfaltuota, pilna duobių.

Rekomenduojami video