Top Baneris

Dvejonėms norintieji pasikeisti asbesto stogą daug laiko neturės

2017 vasario 21 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2011-ųjų pabaigoje Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė veiklos „Asbestinių stogų dangos keitimas“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ startą. Žygiai atsikratant kenksmingos dangos nuo 2011 metų tęsiasi iki pat šiol. Pagal naująją – 2014–2020 metų – programą jau yra patvirtinti 1766 stogų keitimo projektai, kuriems įgyvendinti buvo skirta 3,53 mln. eurų. 1,36 mln. eurų jau netgi pasiekė paramos gavėjus (paraiškos buvo renkamos 2015 ir 2016 metais).

Šįmet paraiškos bus renkamos nuo kovo 13 iki balandžio 14 dienos.

Kaip SA.lt informavo Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai, nors šiuo metu Žemės ūkio ministerija rengia taisyklių keitimo projektą, pagrindinės nuostatos dėl pareiškėjo tinkamumo, atrankos kriterijų, tinkamų finansuoti išlaidų, maksimalios paramos sumos liks nepakitusios. Parama šiemet vėlgi bus orientuota į kaimo gyventojus, gyvenantieji sodo bendrijose vis dar jos negaus.

Paramos gali kreiptis kaimo gyventojai, kurie yra ne jaunesni kaip 18 metų. Paraišką gali teikti ir tie pareiškėjai, kurie yra nebaigę įgyvendinti projekto pagal kitas KPP priemones, jeigu teisės aktuose nenumatyta kitaip.

Maksimali paramos suma – 2 tūkst. eurų – vienam projektui įgyvendinti. Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Tinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos stogo keitimo medžiagų (stogo dangos), statybinių medžiagų, būtinų stogo dangai pakeisti, įsigijimo, asbestinių atliekų transportavimo iki šalinimo vietos ir jų šalinimo paslaugų pirkimo bei projekto viešinimo išlaidos.

stogo keitimas


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video