Top Baneris

Dvarai kviečia užsukti

2016 rugsėjo 11 d.
Leidyklos „Algimantas“ nuotr.
Leidyklos „Algimantas“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Leidykla „Algimantas“ pirmoji Lietuvoje savo leidiniuose ir periodinėje spaudoje kone prieš penkiolika metų iškėlė tuo metu primiršto kultūros paveldo – dvarų – išlikimo problemas. Per šį laikotarpį išleista ne viena Lietuvoje žinoma knyga apie dvarus.

Pastaruosius kelerius metus nemažai dvarų prikelti antram gyvenimui. Kai kurie naujų šeimininkų dėka atgimė, buvo restauruoti, suspindo tarsi lokaliniai vieno ar kito krašto brangakmeniai.

Tik ką išleistoje Ingridos Semaškaitės pažintinio ir praktinio pobūdžio knygoje „Dvarai kviečia užsukti“ pristatomi tie atgimę dvarai, kurie laukia lankytojų. Knygoje pateikiama išsami informacija apie dvarų praeitį ir dabartį, o svarbiausia – vienoje vietoje, koncentruotai pasakojama apie dvaruose teikiamas paslaugas – juose įrengtas kavines, viešbučius, muziejus ir pan.

Knyga gausiai iliustruota spalvotomis nuotraukomis. Keliaujantiems pravers žemėlapiai, kuriuose pažymėta tiksli aprašomų dvarų vieta.

Knygoje aprašomi 66 dvarai. Tarp jų – Adomynės, Astravo, Baisogalos, Kretingos, Norviliškės, Pakruojo, Palangos Tiškevičių rūmai, Raudondvario, Užutrakio, Ilzenbergo ir kiti.

Leidyklos „Algimantas“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video