Top Baneris

Duris atvėrė Lietuvos lėšomis atstatyta mokykla Ukrainoje

2024 kovo 15 d.
atnaujinta mokykla 2
CPVA nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Penktadienį duris atvėrė Lietuvos lėšomis atstatyta mokykla Ukrainoje, Borodiankos miestelyje netoli sostinės Kyjivo.

Kaip pranešė Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), atvėrus šią švietimo įstaigą, į klases turėtų sugrįžti apie 700 Ukrainos moksleivių.

Mokyklos atstatymas iš viso kainavo beveik 8 mln. eurų, didžiąją dalį lėšų skyrė Lietuva iš vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo lėšų, dar 1,8 mln. eurų mokyklos baldams ir lauko infrastruktūrai įrengti skyrė Taivaniečių atstovybė Lietuvoje.

Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės teigimu, Lietuva jau yra skyrusi daugiau nei 14 mln. eurų laikinos gyvenvietės, mokyklų, darželių Ukrainoje rekonstrukcijai bei kitiems projektams.

Taip pat per „B2Lithuania“ platformą sudaromos sąlygos infrastruktūros atkūrimo projektuose dalyvauti ir Lietuvos verslui.

atnaujinta mokykla 1
CPVA nuotr.

Kaip skelbia CPVA, trijų aukštų mokykloje įrengtos klasės su išmaniosiomis lentomis, interaktyviais stalais pradinukų lavinimui. Mokytojų darbo vietos aprūpintos kompiuteriais, spausdintuvais ir kita kompiuterine įranga. Mokyklos poilsio erdvės dekoruotos ukrainiečių menininkės Julijos Trypolskos piešiniais.

Prie licėjaus įrengta ir pirmoji Ukrainoje šalia švietimo įstaigų pastatyta nauja požeminė slėptuvė, vienu metu galinti sutalpinti iki 800 žmonių. Mokyklą su slėptuve jungia priestatas su liftu ir laiptine, slėptuvė taip pat turi tiesioginį išėjimą į lauką.

Iš viso Lietuvos ir Europos Sąjungos lėšomis planuojama pastatyti dar 6 slėptuves šalia mokyklų Ukrainoje, tam iš viso skirta 15,5 mln. eurų.

Mokyklos Borodiankoje projektą inicijavo Lietuvos Vyriausybė, jį įgyvendino CPVA.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video