Top Baneris

Druskininkai įrengia unikalią susisiekimo priemonę

2014 gruodžio 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Lapkričio pradžioje Druskininkuose įkasta simbolinė kapsulė, žyminti oficialią keltuvo, vežiosiančio keleivius tarp vandens parko ir slidinėjimo arenos kitame Nemuno krante, statybos pradžią. Šį vieno kilometro atstumą įveikti užtruks maždaug 4 minutes. Keltuvo projektas bus įgyvendintas jau kitų metų pavasarį, ir Druskininkuose pirmąkart Lietuvoje bus galima išbandyti unikalų ekologinį transportą.

Lynais važinės keturios uždaros kabinos – gondolos, kuriose tilps po 10 žmonių, jos pakils net į 45 metrų aukštį. Gondolų sienos bus skaidrios, todėl kartu jos taps ir judančia apžvalgos aikštele, iš kurios atsivers vaizdas į įspūdingą kurorto kraštovaizdį. Projektą įgyvendinti kainuos apie 13 mln. litų.

Simbolinės kapsulės įkasimo dieną ant Druskininkų „Snow Arenos“ pastato fasado įžiebtas ir didžiausias pasaulyje „Like“ ženklas. Jis tapo simboliu, kad šis kurortas yra mėgstamiausias šalies miestas, už nugaros palikęs Vilnių, Kauną ir Palangą. Taip nusprendė socialinių tinklų naudotojai, tris mėnesius dalyvavę Valstybinio turizmo departamento paskelbtoje apklausoje.

Didžiausias pasaulyje „Like“ ženklas iškeltas į 50 metrų aukštį, paties ženklo aukštis siekia 8,5 metro. Valstybinio turizmo departamento atstovai ir Druskininkų vadovai tikisi, kad šis ženklas taps dar vienu kelrodžiu aplankyti kurortą. „Like“ ženklas turėtų būti staigmena ir pačiam „Facebooko“ įkūrėjui Markui Zuckerbergui, kuris iki tol nežinojo apie lietuvių užmojus. Tačiau mūsų valdininkai tikisi, kad iš anksto neinformuotas socialinio tinklo įkūrėjas pretenzijų neturėtų reikšti.

Kitą mėnesį po užsitęsusių darbų Druskininkuose bus atidarytas sportininkų rengimo ir reabilitacijos centras. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas apgailestavo, kad skiriant lėšų šiam projektui įgyvendinti ne visi atsakingi valdininkai suprato jo reikšmę. Todėl viena ranka pinigai buvo duodami, kita – atimami. Rezultatas – sportininkai centro atidarymo laukė net kelerius metus.

Kalbėdamas apie kitus investicinius projektus meras R. Malinauskas sakė, kad bene svarbiausias – Kultūros ir kongresų rūmai, kuriems ieškomas investuotojas. Šį projektą Druskininkų savivaldybė buvo pristačiusi ir 2013 metais vykusioje pasaulinėje nekilnojamojo turto parodoje Kanuose (Prancūzija). Gali būti sutapimas, tačiau šį mėnesį R. Malinauskas sulaukė potencialių investuotojų susidomėjimo šiuo projektu.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video