Top Baneris

DPD į naujus terminalus Šiaulių LEZ ir Telšiuose investuos 4 mln. eurų

2021 rugsėjo 24 d.
šiaulių lez dpd
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vienam didžiausių Europoje siuntų pristatymo tinklų „DPD group“ priklausanti bendrovė „DPD Lietuva“ plečia siuntų skirstymo pajėgumus Lietuvoje. Nauji DPD siuntų skirstymo centrai bus pastatyti Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ir Telšiuose, netoli policijos komisariato. Vien į šių centrų statybą numatoma investuoti daugiau kaip 4 mln. eurų, jie pradės veikti 2022 metų rudenį.

Dėl „built-to-suit“ tipo centrų statybos „DPD Lietuva“ sutarė su Norvegijos kapitalo nekilnojamojo turto plėtros įmone „Baltic Sea Properties AS“ (BSP), iš kurios vėliau juos įsipareigojo nuomotis penkiolikos metų terminiu. Susitarime BSP atstovavo advokatų kontora „Ellex Valiūnas“, o Šiaulių LEZ – „Cobalt“.

„Stebint dabartines e. komercijos tendencijas ir nuolat augančius siuntų srautus, neabejojame, kad ateityje siuntų pristatymo paklausa tik didės. Tai atspindi ir statistika – dar pernai pristatėme 13 mln. siuntų – 28 proc. daugiau nei 2019 m., panašus augimas numatomas ir šiemet. Būtent todėl plečiame savo infrastruktūrą ir didiname siuntų skirstymo pajėgumus visoje šalyje. Naujieji siuntų rūšiavimo centrai patenkins nuolat augantį mūsų siuntų pristatymo poreikį, užtikrins dar sklandesnius vidinius procesus ir prisidės prie naudos darbuotojams didinimo“, – sako „DPD Lietuva“ operacijų direktorius Arūnas Strazdas.

Bendras naujųjų „DPD Lietuva“ terminalų dydis sieks beveik 4 tūkst. kvadratinių metrų, iš jų Šiaulių LEZ – 2,31 tūkst., o Telšiuose – 1,46 tūkst. kvadratinių metrų plotą. Siuntų pristatymo centruose bus įrengta atitinkamai 40 ir 30 zonų, skirtų kurjerių mikroautobusų pakrovimui bei atitinkamai 16 ir 8 sunkvežimių pakrovimo zonos.  

Šiuo metu „DPD Lietuva“ šalyje turi 15-a siuntų skirstymo centrų.

Lietuvos nekilnojamo turto vystymo ir ilgalaikės nuomos srityje veikianti Norvegijos NT bendrovė „Baltic Sea Properties AS“ dirba su daugeliu Lietuvoje žinomų logistikos ir ekspedijavimo kompanijų. Pasak „Baltic Sea Properties AS“ vadovo Lietuvai Sigito Jautakio, logistikos ir sandėliavimo paskirties objektai yra paklausūs, o šis rinkos segmentas turi geras plėtros perspektyvas.

dpd lietuva

„Lietuvos logistikos NT objektų plėtros ir nuomos rinkoje dirbame jau daugelį metų, turime sukaupę ne mažą veiklos patirtį, būtinas technines ir juridines žinias, todėl, net ir esant DPD terminalų specifikai dėl didelio kiekio mikroautobusų aptarnavimo, nesunkiai pritaikėme mūsų profesionalios komandos patirtį naujo objekto vystymui“, – teigia S. Jautakis.

DPD atėjimą į Šiaulių laisvosios ekonominės zonos valdybos pirmininkas Giedrius Valuckas laiko strateginiu poslinkiu, zonai siekiant tapti ne tik svarbiu regiono pramonės, bet ir logistikos centru.

„Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje DPD kursis bendradarbiaujant trims šalims: investuotojui, statytojui ir mums. Tikrai labai džiugina faktas, kad tokie projektai ateina į regionus. Šiaulių LEZ matome ne tik kaip pramonės, bet ir kaip logistikos centrą, kuris integruoja Šiaulių oro uostą, plečiamas susisiekimas geležinkeliu ir sausumos keliais. Todėl DPD atėjimas sukurs daugiau sinergijos bei taps pamatu plėsti sparčiai besiplečiančios ekonominės zonos identitetą. Investicijų lietus ir kuriamos darbo vietos regiono augimui yra kritiškai svarbios“, – sako G. Valuckas.

Šiaulių LEZ DPD siuntų skirstymo infrastruktūrai statyti ir plėsti išnuomojo 2,8 ploto sklypą. Šiuo metu ekonominėje zonoje užpildyta 20% proc. investicijoms skirto ploto.

2022 metais perkėlus terminalus į naujas patalpas, visas įmonės terminalų plotas išaugs beveik dvigubai, o bendras zonų, skirtų mikroautobusų ir sunkvežimių pakrovimui, skaičius padidės daugiau kaip 4,5 karto. „DPD Lietuva“ žada ieškoti ir papildomos darbo jėgos – Šiauliuose ir Telšiuose planuojama sukurti ir naujų darbo vietų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video